Reklama

Przedwyborcze statystyki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Przedwyborcze statystyki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy nieco statystyk dotyczących komitetów wyborczych, które wystawiły swoich reprezentantów w wyborach do Rady Miasta. Który komitet jest najstarszy, a który najmłodszy?

Za niecały miesiąc wybierzemy swoich reprezentantów do Rady Miasta i zadecydujemy kto zostanie burmistrzem Łukowa. Na kilka tygodni ciszą wyborczą znamy też nieco liczb na temat komitetów walczących o jak najlepszy wynik w wyborach.

W zaplanowanych na 21 października wyborach do Rady Miasta w Łukowie o mandaty powalczą przedstawiciele 4 komitetów: KW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Razem Ponad Podziałami, KWW Alternatywa dla Łukowa i KW Przymierze dla Ziemi Łukowskiej. Komitety te wystawiły łącznie 107 osób, które będą zabiegać o zaufanie mieszkańców miasta. W tej liczbie o mandat radnego walczyć będzie 49 kobiet i 51 mężczyzn o średniej wieku 46,9 lat.

„Najstarszym” komitetem wystawiającym swoich reprezentantów do Rady Miasta jest Prawo i Sprawiedliwość, gdzie średnia wieku wynosi 51,5 lat. Najmłodszą listę zgłosiła Alternatywa dla Łukowa, gdzie średnia wieku wynosi 38,8 lat. Z tej listy pochodzi też najmłodszy kandydat do Rady Miasta - 21 lat, natomiast najstarsza osoba, licząca 79 lat startuje w wyborach z listy Przymierza dla Ziemi Łukowskiej.

Średnia wieku przedstawia się też interesująco w poszczególnych okręgach wyborczych. W okręgu nr 1 wynosi ona 47 lat, w okręgu nr 2 - 47,8 lat, natomiast „najmłodszy” jest okręg nr 3, gdzie średnia wieku kandydatów wynosi 45,8 lat.

W różnym wieku są też kandydaci na stanowisko burmistrza Łukowa. Przypomnijmy, że o tą funkcję starają się (w kolejności alfabetycznej) Henryk Lipiec, Maciej Nurzyński, Piotr Płudowski i Dariusz Szustek. Najmłodszy z nich liczy 36, a najstarszy 58 lat. Wszyscy panowie startują też w wyborach do Rady Miasta, będąc liderami swoich komitetów w poszczególnych okręgach wyborczych.

Jak natomiast będziemy wybierali nowych radnych? W odróżnieniu do poprzednich wyborów, gdzie obowiązywała tzw. „książeczka”, tym razem nazwiska kandydatów będą umieszczone na jednej dużej karcie, nazywanej potocznie „płachtą”. Głos będzie ważny tylko wtedy, gdy znak poparcia zamieścimy przy nazwisku jednego kandydata spośród wszystkich dostępnych. Głosowanie odbywać się będzie w 21 punktach na terenie miasta oraz w szpitalu w Łukowie. Według informacji Miejskiej Komisji Wyborczej, na koniec zeszłego roku w mieście było 23 757 uprawnionych do głosowania mieszkańców. Czy wszyscy tłumnie zjawią się przy urnach 21 października?
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE