Reklama

Przed wakacjami boisko na Osiedlu Sienkiewicza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Szumowski

Przed wakacjami boisko na Osiedlu Sienkiewicza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze w tym miesiącu ruszy budowa boiska przy skrzyżowaniu ul. Wołodyjowskiego i Wilczyńskiego. Na nowy obiekt w miejsce obecnego boiska zrzucą się po równo magistrat i Spółdzielnia Mieszkaniowa, a prace wykona Zarząd Dróg Miejskich. To ostatnie nie podoba się części radnych.

Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta do tegorocznego budżetu Łukowa zostało wprowadzone nowe zadanie: budowa ogólnodostępnego boiska na osiedlu Sienkiewicza. Obiekt ma być wielofunkcyjny, bo posłuży do gry w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Boisko o wymiarach 50x32 m zostanie wyposażone w nawierzchnię poliuretanową. Jak poinformowały radnych władze Łukowa, wartość inwestycji wyniesie 544 tys. zł, a miasto podzieli się kosztami po połowie z Łukowską Spółdzielnią Mieszkaniową.

- Wspólnie ze Spółdzielnią ustaliliśmy, że boisko wykona nasza firma, Zarząd Dróg Miejskich. Budowa ruszy juz w kwietniu - mówił burmistrz Dariusz Szustek.

Głos w dyskusji na ten temat zabrał radny Piotr Płudowski.

- Oczywiście cieszy mnie fakt, że powstanie tam nowe boisko. Uważam jednak, że ZDM jest od tego, żeby utrzymywać drogi, a nie budować boiska. A poza tym nie wiem, czy nie jest zbyt obłożony obłożony robotą. Jeszcze nie skończył inwestycji z ubiegłego roku, chociażby na ul. Browarnej - dodał.

- Proszę nie decydować, od czego jest Zarząd Dróg Miejskich - odpowiedział mu burmistrz. - Skoro wykonuje parkingi i wiele prac, których nie widać (takich jak wycinka drzew i przygotowywanie dróg dojazdowych nad zalewem, budowa zbiornika przeciwpożarowego w strefie ekonomicznej czy zamiatanie ulic), poradzi sobie również z budową boiska i ogrodzenia. Powinniśmy się cieszyć z tego, że ta oczekiwana od lat przez mieszkańców os. Sienkiewicza i okolicznych domów jednorodzinnych dojdzie do skutku. Jak widać, wspólnymi siłami można.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE