Reklama

Promowali podróże Sienkiewicza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Promowali podróże Sienkiewicza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Henryk Sienkiewicz. Życie na walizkach" to nazwa albumu biograficznego ukazującego łukowskiego noblistę od nieco mniej znanej strony. W niedzielę 15 października w muzeum w Woli Okrzejskiej odbyła się promocja książki na ten temat.

Kilkanaście osób wzięło udział w uroczystej premierze ilustrowanego albumu biograficznego „Henryk Sienkiewicz. Życie na walizkach”, przybliżającego postać powieściopisarza jako podróżnika. Książkę w miejscu urodzin pisarza promowali autorka dzieła prof. Jolanta Sztachelska oraz przedstawiciele wydawnictwa VEDA.

Dzieło jest pierwszym tego typu, przybliżającym postać Henryka Sienkiewicza – podróżnika. Ten, urodzony w Woli Okrzejskiej późniejszy noblista, w swoim życiu odbywał podróże m.in. do Ameryki, Turcji, Afryki czy Europy Zachodniej. Za granicą pisał i obmyślał nowe tematy, nadsyłał korespondencje do prasy krajowej, korespondował do wielu przyjaciół. Interesując się i troszcząc o losy ojczyzny, był zorientowany także w sprawach światowych. Książka zaprezentowana w Woli Okrzejskiej ukazuje czytelnikom, zwłaszcza młodemu pokoleniu, w nowatorski i atrakcyjny wizualnie sposób postać Henryka Sienkiewicza, w dużej mierze przełamując stereotypowe widzenie wielkiego Polaka i pisarza.

Autorka albumu, prof. Jolanta Sztachelska jest uznawana za jedną z najwybitniejszych znawczyń życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Na co dzień jest związana jest z Uniwersytetem w Białymstoku. Na swoim koncie profesor ma kilkadziesiąt publikacji na temat Henryka Sienkiewicza. Studia na jego temat prowadzi od ponad 20 lat. Dzieło pt. „Henryk Sienkiewicz. Życie na walizkach” zostało przygotowane w partnerstwie z Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE