Reklama

Prokuratura sprawdzi byłego prezesa spółki komunalnej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Prokuratura sprawdzi byłego prezesa spółki komunalnej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura Rejonowa w Łukowie wszczyna śledztwo w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego prezesa Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej. Zawiadomienie w tej sprawie złożone zostało przez lubelską delegaturę CBA.

Wpłynięcie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędnika, który kierował jedną ze spółek komunalnych w Łukowie potwierdza zastępca Prokuratora Rejonowego w Łukowie Adam Makosz. Zawiadomienie złożone przez lubelską delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczy złożenia burmistrzowi miasta nieprawdziwych oświadczeń majątkowych za lata 2014-2017. Nieprawdziwość tych oświadczeń miała polegać na zatajeniu faktu rzeczywistego prowadzenia działalności gospodarczej.

Jak dodaje zastępca Prokuratora, oświadczenia majątkowe są składane pod rygorem odpowiedzialności karnej, a za podanie w nich nieprawdziwych informacji grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności (art. 233 kk). Zawiadomienie, które wpłynęło do Prokuratury jest następstwem prowadzonej od lutego do maja 2018 r. kontroli CBA w Przedsiębiorstwie Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie. Wówczas sprawdzane było przestrzeganie zapisów ustawy antykorupcyjnej przez ówczesnego prezesa spółki, osoby pełniącej funkcję publiczną.

Co ważne, na obecnym etapie postępowania nie można jeszcze stwierdzić, czy w jego toku zostaną przedstawione zarzuty popełnienia przestępstwa. W Prokuraturze zostanie niebawem wszczęte śledztwo mające na celu zbadanie okoliczności wskazanych w zawiadomieniu nadesłanym przez CBA.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE