Reklama

Prokuratura prowadzi postępowanie, dyrektor czeka na wyjaśnienia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Prokuratura prowadzi postępowanie, dyrektor czeka na wyjaśnienia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi dochodzenie w sprawie wydarzenia jakie miało miejsce pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie łukowskiego szpitala. Dyrektor placówki zdrowia czeka na wyjaśnienia zamieszanych w to zdarzenie osób.

Powracamy do zdarzenia jakie miało miejsce w łukowskim szpitalu w ubiegłym tygodniu. W czwartek po godzinie 19.00 w okolicach Stacji Ratownictwa Medycznego pracownicy tejże stacji strzelali z wiatrówki do plastikowej butelki. W wyniku tego zdarzenia przypadkowo raniona została 38-letnia pacjentka szpitala. Na miejsce przybyli policjanci, którzy w szafce jednego z pracowników znaleźli wiatrówkę oraz opakowanie ze śrutem. Jak wówczas ustalili funkcjonariusze:  

Pracownicy tego oddziału w wolnej chwili strzelali do celu, jakim była plastikowa butelka.  

Policja, pod nadzorem prokuratury, prowadzi dochodzenie. Osoby zaangażowane w to zdarzenie mogą odpowiadać za nieumyślne narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężki uszczerbek na zdrowiu, czyli z art. 160 par. 3 kodeksu karnego.  

Zapytaliśmy dyrektora Władysława Kobielskiego o to jakie czynności zostały przez niego podjęte.  

Wszystko jest w tej chwili sprawdzane. Swoje czynności prowadzą odpowiednie organy. Ja ze swojej strony poprosiłem osoby zaangażowane w to zdarzenie o złożenie pisemnych wyjaśnień. Jeden lekarz został zawieszony w czynnościach. Decyzja dotycząca innych osób zapadnie w ciągu dwóch tygodni. Głupotę zrobili straszną. Podejmując decyzję muszę podejść do sprawy bardzo indywidualnie. 

Teraz pozostaje czekać na decyzje jakie podejmie dyrektor SP ZOZ w Łukowie i prokurator. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE