Reklama

Projekt termomodernizacji „piątki” na kolejnym etapie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Projekt termomodernizacji „piątki” na kolejnym etapie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Łuków chce pozyskać środki na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 5. Projekt spełnił kryteria formalne, czas na ocenę merytoryczną. Kiedy zapadnie ostateczna decyzja?

Wśród środków jakie Miasto Łuków zaplanowało pozyskać w obecnej perspektywie finansowej znalazł się pomysł dokonania termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie. Wniosek do Urzędu Marszałkowskiego został złożony jeszcze w tamtym roku. Wiemy, że pomysł miasta znalazł się na liście projektów spełniających kryteria formalne, które teraz czekają na ocenę merytoryczną.

„Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie” to wniosek złożony przez miasto Łuków w ramach działania 5.2 Efektywność energetyczna sektora publicznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Łączna kwota przewidziana na realizację tego zadania to niemal 5 mln zł. Miasto chce na ten cel pozyskać 2 987 856 zł.

Pod hasłem termomodernizacji budynku kryje się wymiana okien, nowa elewacja, ocieplenie dachu, wymiana grzejników oraz oświetlenia wewnętrznego. Na budynku pojawią się także instalacje fotowoltaiczne.

W ramach tego działania 92 wnioski spełniły kryteria formalne. Łączna kwota wnioskowanego dofinansowania dla wszystkich projektów, które spełniły kryteria formalne nie przekracza sumy 210 mln. Jak nas informuje rzecznik prasowy Marszałka Województwa Lubelskiego Beata Górka:

- Pula środków w konkursie to ponad 221 mln zł, w tym 22,1 mln zł (10% budżetu konkursu) przeznaczona zostanie na procedurę odwoławczą. Na tym etapie trudno oszacować ile projektów otrzyma wsparcie. Wiele zależy od wyników oceny merytorycznej wniosków. Rozstrzygnięcia konkursu spodziewamy się najpóźniej w lutym 2018 roku.  

Jak nas informuje naczelnik wydziału inwestycji Krzysztof Fornal, oprócz zadań jakie miasto chce wykonać przy wsparciu środków unijnych, planowane są inne inwestycje. Wśród nich wykonanie windy dla osób niepełnosprawnych, wymiana instalacji elektrycznej i malowanie. To jednak już ze środków z budżetu miasta.

Zmian, jeśli miasto dofinansowanie unijne uzyska, nie możemy się spodziewać w tym roku.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE