Reklama

Problem \"komisu\" powraca

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Problem \"komisu\" powraca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O pomyśle na ominięcie opłat za wynajęcie placu pod działalność gospodarczą pisaliśmy półtora roku temu. Do tej pory nic się nie zmieniło. Ktoś korzysta, inni tracą.

Problem tzw. komisu przy Biedronce poruszany był niejednokrotnie. My pisaliśmy o tym w marcu 2015 roku. Można o tym przeczytać tutaj. Od tamtej pory nic się nie zmieniło.

Przypomnijmy: wzdłuż ulicy Międzyrzeckiej, tuż obok Urzędu Skarbowego w Łukowie i sklepu Biedronka, znajduje się nietypowy \"komis\" samochodów. Pomysłowy sprzedawca ogranicza swoje wydatki, nie wynajmuje placu, na którym będzie handlował autami, wystawia je natomiast na parkingach. Jest to utrudnienie dla kierowców, którzy chcą na chwilę pozostawić swój samochód.

Wówczas pytaliśmy o sposób rozwiązania tego problemu.

Policja nie może wystawić mandatu za parkowanie aut na parkingu. Żeby coś mogło się zmienić, by policja mogła karać za długotrwałe zajmowanie miejsc parkingowych, należy postawić w tym miejscu znak czasowego zatrzymania. To może uczynić Zarząd Dróg Wojewódzkich – pisaliśmy w marcu 2015.

Od tamtej pory nic się nie zmieniło. A samochody na sprzedaż jak stały, tak stoją. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się 26 października, burmistrz miasta zapowiedział, że radnym zostanie przedłożona stosowna uchwała. Zgodnie z tym dokumentem, osoby wystawiające auta na sprzedaż będą musiały ponieść opłatę targową. Czy uchwała coś zmieni? Czy interesanci Urzędu Skarbowego czy robiacy zakupy będą mieli gdzie pozostawić swoje auta? O dalszych losach tej sprawy będziemy Państwa informowali na bieżąco.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE