Reklama

Premier Morawiecki w Łukowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Premier Morawiecki w Łukowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyło się spotkanie mieszkańców Łukowa z premierem Mateuszem Morawieckim. Szef rządu Prawa i Sprawiedliwości opowiadał o planach i zasługach rządzących przez ponad godzinę, a przez kolejne pół odpowiadał na pytania publiczności.

Około 1200 mieszkańców Łukowa przybyło na spotkanie z Prezesem Rady Ministrów Mateuszem Morawieckim. Szef rządu zawitał do naszego miasta po raz pierwszy, a swoje wystąpienie poświęcił sprawom ogólnopolskim, z którymi zmaga się rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Premier opowiadał m.in. o społecznych programach rządu, takich jak 500+, Mieszkanie+ czy planowanych dofinansowaniach dla młodzieży szkolnej i seniorów. Nie zabrakło też głośnego ostatnio tematu niepełnosprawnych, w którym premier docenił rolę w społeczeństwie osób cierpiących na różne schorzenia. Podczas wejścia na miejsce przemówienia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 Morawiecki przywitał się m.in. z przedstawicielami osób niepełnosprawnych.

Premier mówił też o sprawach bezpieczeństwa wewnętrznego, odbudowie sieci posterunków policyjnych, dofinansowaniu służby zdrowia, ochronie rolników i walce z przestępczością oraz mafią VAT-owską. Uwagę poświęcał historii Ziemi Łukowskiej i drogom lokalnym. Zapewnił też o postępujących pracach mających ulżyć drobnym przedsiębiorstwom (niższy CIT dla małych firm i podatki dla sklepów wielkopowierzchniowych).

Spotkanie transmitowane było przez ogólnopolskie telewizje. Mateusz Morawiecki odpowiadał też na pytania, które wcześniej zainteresowani zapisywali na kartkach i przekazywali przedstawicielom Kancelarii Premiera. Mieszkańcy pytali m.in. o wizję naszego kraju za 10-15 lat czy postępy nad reformami Prawa i Sprawiedliwości. Nie zabrakło też lokalnych kwestii, takich jak zlokalizowanie w Łukowie punktu obsługi PGE, czy prośby… o budowę chodnika na ul. Łapiguz. Na zakończenie obecni zaśpiewali gościowi życzenia „Sto lat”.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, Morawiecki poświęcił chwilę na rozmowę z mieszkańcami. Ponadto jak udało nam się ustalić, Prezes Rady Ministrów jadąc z innego spotkania do Łukowa, zatrzymał się w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Łukowie. Nietypowy gość wziął udział w nabożeństwie.

Więcej informacji na temat wizyty M. Morawieckiego w Łukowie już wkrótce.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE