Reklama

Prawoskręty wreszcie do zrobienia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Prawoskręty wreszcie do zrobienia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W 2011 roku powstał drugi etap obwodnicy naszego miasta. Nowa droga odcięła kilka dróg lokalnych, robiąc je ślepymi. Teraz jest okazja to zmienić.

Gdy w 2011 roku powstał drugi etap tzw. małej obwodnicy naszego miasta ul. Kiernickich, Pana Tadeusza i Zaokręgiem stały się ulicami ślepymi. Przez 5 lat nie można było tego stanu rzeczy zmienić ze względu na tzw. „trwałość projektu”. Teraz wymagany czas minął.

18 maja radni Rady Miasta podjęli uchwałę, w której przeznaczyli 14 tys. zł na opracowanie dokumentacji na wykonanie zjazdów mających połączyć II etap obwodnicy z ul. Kiernickich, Pana Tadeusza i Zaokręgiem. Natomiast 21 czerwca radni Rady Powiatu podjęli decyzję o przekazaniu darowizny na rzecz miasta.

Miasto zwróciło się do nas o przekazanie małych fragmentów działek, by po zakończonej trwałości projektu, wykonać tam prawoskręty – tłumaczył wówczas starosta łukowski Janusz Kozioł.

Zapytaliśmy zastępcę burmistrza Marcina Mateńko o to kiedy możemy się spodziewać rozpoczęcia prac.

Jesteśmy na etapie podziałów geodezyjnych i projektowania. Pozostaje jeszcze kwestia uregulowania własności w paru miejscach. Nie chciałbym przesądzać jak szybko da się to zrobić. Jak się z tym uporamy, przystąpimy do realizacji – dodał.

Prace miałby wykonać Zarząd Dróg Miejskich.  Po latach ulice te znów będą w pełni przejezdne. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE