Reklama

Prawie 400 osób zaświeciło się na niebiesko

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Prawie 400 osób zaświeciło się na niebiesko - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niebieski Bieg to pomysł na sportowe propagowanie idei szerzenia zrozumienia dla autyzmu. Do łukowskiego parku przybyły przedszkolaki, uczniowie, ale także dorośli.

Zaświeć się na niebiesko, czy też „Nie zarażę cię autyzmem, ale mogę optymizmem” – to hasła, które dziś rozbrzmiewały w łukowskim parku. Na zaproszenie Stowarzyszenia „Labirynt” odpowiedziały przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, Warsztat Terapii Zajęciowej, Zakład Aktywności Zawodowej, a także miłośnicy nordic walking.  

Zanim Niebieski Bieg wystartował, ze sceny łukowskiego amfiteatru padły słowa, które miały przybliżyć zagadnienie autyzmu. Prezes łukowskiego Labiryntu Grażyna Kulik powiedziała, że bieg jest właśnie niebieski, ponieważ jest to kolor nadziei, którą chcemy wlać w serca rodzin.  

Pełni nadziei i optymizmu, po rozgrzewce z Biegaczami Pomagaczami, uczestnicy Niebieskiego Biegu wyruszyli. Błękitny tłum zalał alejki parku. Natomiast po zakończonym biegu, każdy jego uczestnik otrzymał medal.  

Na wydarzenie w parku miejskim zaprosiło Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich rodzin „Labirynt” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE