Reklama

Pracownia biologiczna w zamian za film

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SP w Aleksandrowie

Pracownia biologiczna w zamian za film - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie w Gminie Łuków wzbogaci się o nowe wyposażenie pracowni biologicznej. To nagroda za udział w konkursie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Lublinie i Lubelskiego Kuratorium Oświaty.

Rozstrzygnięcie konkursu pt. „25 na piątkę z plusem!” nastąpiło w środę 5 grudnia w Lublinie, a okazją były obchody 25-lecia istnienia Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Uczestnicy konkursu musieli nagrać film promujący pozytywne postawy dotyczące ochrony środowiska i przyrody i uświadamiający, jakie skutki może mieć nieodpowiedzialne gospodarowanie zasobami środowiska naturalnego.

W zabawie wyłoniono 25 szkół - laureatów z województwa lubelskiego. Wśród wyróżnionych znalazła się Szkoła Podstawowa im. Ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego w Aleksandrowie. Wybrane w drodze konkursu placówki otrzymają nagrodę główną, czyli wyposażenie pracowni biologicznej, zgodne z warunkami realizacji podstawy programowej. Nagroda jest tym bardziej cenna, ponieważ koszt wyposażenia pracowni biologicznej w nowe urządzenia i eksponaty szacowany jest 35 tys. zł.

Koordynatorem projektu i montażystą filmu był dyrektor szkoły Jacek Zabłocki. Za scenariusz i reżyserię odpowiadali: Renata Zabłocka (edukacja wczesnoszkolna) i Małgorzata Wereszczyńska (biologia). Głosów jako narratorzy udzielili w zwycięzkim filmie Emilia Markiewicz i Maciej Wereszczyński. Film Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie pt. „Kochamy przyrodę i dobrze nam z tym!” można obejrzeć w serwisie YouTube poniżej:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE