Reklama

Pracowity weekend strażaków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Stoczek Łukowski

Pracowity weekend strażaków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Śmiertelny wypadek, wyjazdy do pożarów oraz kolizji. W ostatnim tygodniu strażacy nie narzekali na brak zajęć.

Fałszywy alarm

Tydzień pracy strażacy rozpoczęli od poniedziałkowego (18.02) wezwania do szpitala w Łukowie. Informację o zagrożeniu wygenerowała około godz. 6 rano czujka alarmowa. Na szczęście alarm okazał się fałszywy.

Pomagali policjantom

Natomiast kilka minut po godz. 11 w poniedziałek 18 lutego, o pomoc strażaków poprosili policjanci. Próbowali oni dostać się do jednego z domów w Serokomli, gdzie mogła przebywać osoba, z którą nie było kontaktu. Na miejsce przyjechał miejscowy zastęp OSP i jeden wóz z PSP w Łukowie. Strażacy przy użyciu urządzenia hydraulicznego otworzyli drzwi, a środku znaleźli ciało 65-letniego mężczyzny. Lekarz, który też uczestniczył w interwencji, stwierdził zgon domownika.

Wtorkowe pożary

We wtorek 19 lutego strażacy OSP ze Stanina gasili pożar kontenera na śmieci zlokalizowanego przy miejscowym cmentarzu. Interwencję odnotowano o godz. 9 rano. Natomiast kilka chwil przed godz. 15 straż pożarna z Łukowa, Krzywdy i Radoryża Kościelnego została wezwana do palącej się trawy i trzciny w tej miejscowości. Ogień pojawił się przy stawie hodowlanym i został ugaszony przez strażaków.

„Czołówka” w Bystrzycy...

Kolejne wyjazdy straż pożarna odnotowała w piątek 22 lutego. Około godz. 10:30 w Bystrzycy w gminie Wojcieszków zderzyły się ze sobą czołowo samochody Renault Master (kierowca z gminy Adamów) i Opel Zafira (kierowca z gm. Wojcieszków). W zdarzeniu tym poszkodowane zostały dwie osoby w wieku 22 i 37 lat. Gdy strażacy (dwie jednostki PSP z Łukowa i jednostka OSP z Woli Bystrzyckiej) przyjechali na miejsce, wydostali jednego kierowcę z samochodu i przekazali go ratownikom medycznym. Zabezpieczyli też miejsce zdarzenia i odłączyli akumulatory w pojazdach. Następnie wyciągnęli jedno auto z rowu.

...i w Nowym Świecie

Natomiast około godz. 11 w miejscowości Nowy Świat w gminie Krzywda doszło do czołowego zdarzenia Forda C-Max, którym kierowała mieszkanka gminy Wola Mysłowska oraz Opla Combo, którym kierował mieszkaniec Garwolina. Na łuku drogi - gdzie występowała śliska nawierzchnia - kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia ze wspomnianym fordem. Na miejsce przybyły dwie jednostki PSP z Łukowa i ochotnicy z OSP w Dworni, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach i instalację gazową w jednym z nich. Jedno auto znajdowało się w rowie, więc zaszła konieczność wyciągnięcia go z powrotem na drogę.

Pożar i śmiertelny wypadek

Trzecia piątkowa (22.02) interwencja odnotowana została około godz. 22:10. W jednym z domów w Krzywdzie w kominie zapaliła się sadza. Do akcji zadysponowani zostali strażacy z miejscowej jednostki OSP, którzy poradzili sobie z zagrożeniem. Natomiast dziesięć minut przed północą w nocy z piątku na sobotę 22-23 lutego, w Hucie Dąbrowie w tej samej gminie doszło do śmiertelnego wypadku drogowego.

Zobacz też: Nie żyje 27-letni kierowca. Nie miał uprawnień do kierowania

Zderzenie na krzyżówce

Równie pracowita dla strażaków okazała się sobota 23 lutego. Pierwszą interwencję tego dnia odnotowano około godz. 15 w Nowej Prawdzie (gm. Stoczek Łukowski). W miejscowości tej na skrzyżowaniu zderzyły się dwa samochody, którymi kierowały kobiety. Strażacy (PSP Łuków, OSP Jamielne i OSP Stoczek Łukowski) pomogli wydostać się jednej z kierujących z samochodu, odłączyli też akumulatory w pojazdach i instalację LPG w jednym z nich. Do kolizji wezwani zostali też ratownicy medyczni oraz policja.

Paliła się sadza...

Około godz. 16.30 w sobotę jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej udał się na ul. Zimna Woda w Łukowie, gdzie paliła się sadza w kominie jednego z domów. Strażacy ugasili gaśnicami proszkowymi płomienie, sprawdzili też kamerą termowizyjną i czujnikiem czadu budynek.

Dwadzieścia minut później pożar sadzy odnotowano też na ul. Dwernickiego w Stoczku Łukowskim. W tym przypadku interweniowała jednostka miejscowej OSP, która wygasiła płomienie przy użyciu m.in. sita kominowego oraz piasku.

...a także trawa i samochód

Około godz. 18.30 w sobotnie popołudnie (23.02) ochotnicy z OSP w Jarczewie gasili pożar trawy i nieużytków w tej miejscowości. Wykorzystali m.in. tłumice. Natomiast około godz. 20.30 w Budziskach (gm. Adamów) palił się samochód. Do jego gaszenia zadysponowane zostały jednostki OSP z Adamowa i Woli Gułowskiej, a także jeden zastęp PSP z Łukowa. Gdy strażacy dotarli na miejsce, zauważyli że płonie komora silnika w samochodzie Renault Laguna, a podróżujące nim osoby opuściły auto o własnych siłach. Pożar został ugaszony.

4 poszkodowanych

Około godz. 15:50 w niedzielę 24 lutego w Wólce Świątkowej (gm. Łuków) zderzyły się dwa pojazdy: Nissan Almera i Opel Vectra. W zdarzeniu tym poszkodowane zostały 4 osoby.

Zobacz też: Wólka Świątkowa: 4 osoby ranneUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE