Reklama

Pracowity rok strażaków: ponad 200 pożarów, prawie 900 wyjazdów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Pracowity rok strażaków: ponad 200 pożarów, prawie 900 wyjazdów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż 240 pożarów miało miejsce w ubiegłym roku w powiecie łukowskim. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie przedstawiła statystykę zdarzeń za cały 2017 rok.

Na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie pojawiło się zestawienie wyjazdów strażaków do interwencji w całym 2017 roku. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy strażacy interweniowali w powiecie łukowskim aż 849 razy. Największą liczbę wyjazdów stanowiły miejscowe zagrożenia, takie jak wypadki czy kolizje drogowe, których było aż 566.

Nieco mniej było pożarów. Strażacy wyjeżdżali do nich w 2017 roku 240 razy. Zanotowano też 43 fałszywe alarmy - 1 złośliwy, 23 w dobrej wierze i 19 alarmów spowodowanych działaniem systemów alarmowych, zamontowanych w budynkach czy garażach. Łącznie - w porównaniu do roku 2016 - straż pożarna w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zanotowała o 82 zdarzenia więcej.

Ciekawie wygląda też statystyka zdarzeń z podziałem na miasta oraz gminy. Najwięcej interwencji w 2017 roku strażacy zanotowali w samym Łukowie. 66 razy wyjeżdżali do pożarów, 162 razy do miejscowych zagrożeń i 27 razy do fałszywych alarmów. Za miastem uplasowała się gmina Łuków. Tutaj strażacy interweniowali łącznie 117 razy (27 pożarów, 85 miejscowych zagrożeń, 5 fałszywych alarmów).

Najmniej pożarów w 2017 roku było w Stoczku Łukowskim, jednak miano najbezpieczniejszego miejsca - przynajmniej według liczny wyjazdów - nosić przez najbliższy czas będzie gmina Serokomla. W tym przypadku straż pożarna wyjeżdżała do pożarów 13 razy. Tyle samo zanotowano miejscowych zagrożeń, nie stwierdzono natomiast fałszywych alarmów.

A jak w zestawieniu wypadły pozostałe gminy? Tą informację oraz porównanie w stosunku do roku 2016 znaleźć można na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Łukowie.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE