Reklama

Pracowity poniedziałek strażaków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Podosie

Pracowity poniedziałek strażaków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Osiem interwencji odnotowali w poniedziałek 30 lipca strażacy w powiecie łukowskim. Gasili m.in. pożar murowanej obowy.

Awaria tira na krajówce

Około godz. 11.30 w centrum Łukowa doszło do awarii samochodu ciężarowego. Tir, który zatrzymał się przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Warszawskiej i Wyszyńskiego, sparaliżował ruch w tym miejscu. Z korkami poradzili sobie policjanci łukowskiej drogówki, a strażacy z PSP w Łukowie zajęli się zneutralizowaniem płynów, które wyciekły z pojazdu na drogę. Po kilkudziesięciu minutach ruch w centrum miasta wrócił do normy.

Pożar w oborze...

W poniedziałek 30 lipca kilka minut przed południem w Szczałbie (gm. Krzywda) doszło do pożaru murowanej obory. Spaleniu uległa część słomy oraz siano. Na miejscu pracowały 4 zastępy strażaków: jednostka PSP z Łukowa oraz ochotnicy z Krzywdy, Fiukówki i Adamowa. Strażacy ugasili pożar, wyprowadzili część zwierząt z budynku i sprawdzili poddasze pod kątem zagrożenia budowlanego. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, część zwierząt niestety zginęła w płomieniach.

...i na polu

Ogień pojawił się też około godz. 13.10 w Wesołówce (gm. Stanin). W miejscowości tej płonąć zaczęła prasa rolująca i około 2 arów rżyska. Na miejscu pojawiły się jednostki OKSP ze Stanina, i Tuchowicza, a także zastęp PSP z Łukowa, które ugasiły pożar. Z ogniem poradził sobie też właściciel maszyny rolniczej, który przetransportował ją na teren posesji i ugasił płomienie przy użyciu węża ogrodowego.

Awaria klimatyzatora

Strażacy interweniowali też na ul. Stawki w Łukowie. Około godz. 13.50 otrzymali informację o zadymionym klimatyzatorze w jednym z lokali handlowych na tzw. deptaku. Najprawdopodobniej doszło do przegrzania urządzenia. Zagrożenie udało się zneutralizować przy użyciu proszka z gaśnicy. Na miejscu pracowali strażacy z Komendy w Łukowie.

Walka z owadami

W poniedziałkowe popołudnie strażacy z powiatu łukowskiego czterokrotnie interweniowali też przy gniazdach os i szerszeni. Około godz. 17.30 w Krynce (gm. Łuków) osy ulokowane na drzewie przy wejściu do budynku mieszkalnego usuwał zastęp PSP.

Niespełna godzinę później podobną interwencję odnotowano w Świdrach (gm. Łuków). W tym przypadku - by móc wyjąć owady - strażacy z Łukowa zmuszeni byli do wycięcia części elewacji drewnianego domu.

Owady zagrażały też mieszkańcom Gołych Łazów w gminie Krzywda. W tym przypadku dwukrotnie wzywana była jednostka OSP w Podosiu, która poradziła sobie z osami na poddaszu w jednym z budynków i - po sąsiedzku - szerszeniami zagnieżdżonymi w elewacji budynku. Interwencje w tej miejscowości odnotowano o godzinach 19.11 oraz 19.49.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE