Reklama

Praca moich marzeń – konkurs dla gimnazjalistów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Praca moich marzeń – konkurs dla gimnazjalistów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Napisz e-maila do swojego przyjaciela i wytłumacz mu dlaczego wybierasz się właśnie do tej szkoły i jaki zawód chcesz wykonywać w przyszłości. Zespół Szkół nr 1 w Łukowie zaprasza gimnazjalistów do wzięcia udziału w konkursie \'Kalejdoskop zawodów - praca moich marzeń\'.

Coraz trudniej jest w dzisiejszych czasach właściwie ukierunkować swój rozwój zawodowy, aby adekwatnie zaistnieć i ulokować się na rynku pracy. A przecież rozsądnie wybrany zawód pozwoli znaleźć dobrze płatną pracę, która przynosi nam satysfakcję.  

Zespół Szkół nr 1 w Łukowie zaprasza wszystkich uczniów gimnazjum do udziału w konkursie. Przed uczniami zadanie, które będzie polegało na napisaniu pracy w języku niemieckim, rosyjskim lub angielskim, w której opiszą walory różnych zawodów.  

Prace powinny być napisane w formie e – mail. Kończysz właśnie gimnazjum i w wiadomości do swojego przyjaciela wyjaśniasz mu dlaczego wybierasz się do danej szkoły ponadgimnazjalnej. Praca powinna także zawierać opis walorów zawodu, który chcesz wykonywać w przyszłości. Napisz przyjacielowi jak na twoją decyzję zareagowali rodzice.  

Długość wiadomości powinna mieć od 50 do 100 słów. Jury będzie oceniało umiejętność pełnego przekazania informacji, spójność i logikę wypowiedzi. Ocenie będzie podlegała także poprawność językowa.  

Organizatorzy konkursu proszą także, by praca została tak napisana, aby określając jej główną myśl, można było jej nadać jeden z poniższych tytułów:
1. Postaw na pewną pracę – przedstawiciel handlowy 

2. Zawód pewnej przyszłości – informatyk 
3. Moja przyszłość w moich rękach – mechanik 
4. Praca moich marzeń - technik pojazdów samochodowych 
5. Mądry wybór, to dobry zawód – elektryk 
6. Praca z pasją, to szansa na trwały sukces – kierowca mechanik.

Regulamin konkursu oraz materiały pomocnicze znajdują się na stronie internetowej szkoły www.zs1.lukow.pl, w zakładce: Dla Gimnazjalistów/Konkursy.  

Prace należy nadsyłać drogą elektroniczną do 28 lutego na adres: lozowska.renata@gmail.com. W zgłoszeniu należy podać dane ucznia, imię i nazwisko opiekuna, dane szkoły.  

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i liczne niespodzianki.  


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE