Reklama

Poznaj Swoje Miasto – sprawdź ile wiesz o Łukowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Poznaj Swoje Miasto – sprawdź ile wiesz o Łukowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Alternatywa dla Łukowa wraz z partnerami zaprasza do wzięcia udziału w konkursie wiedzy na temat naszego miasta. Na pierwszy ogień z pytaniami zmierzą się uczniowie.

Listopad zbliża się wielkimi krokami. Miesiąc ten kojarzy się nam z odwiedzaniem grobów naszych zmarłych, ale także z obchodami Dnia Niepodległości. Groby naszych przodków, ulice nazwane na cześć wybitnych postaci naszego kraju, ale także miasta – przypominają nam na każdym kroku fragment historii Łukowa. By zachęcić młodych ludzi do poznawania dziejów naszego miasta, Alternatywa dla Łukowa wraz z portalem Łuków-Historia.pl organizuje konkurs.  

Szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne z terenu Łukowa otrzymały już szczegółowe informacje dotyczące „Testu Wiedzy z Historii Łukowa – Poznaj Swoje Miasto”. Do organizatorów już zgłaszają się pierwsze placówki, chcące wziąć udział w rywalizacji.  

Test odbędzie się 18 listopada. Pierwsza jego odsłona ograniczona została do szkół, by zainteresować tą tematyką oraz budować poczucie lokalnego patriotyzmu właśnie wśród młodzieży. Dla najlepszych przygotowaliśmy ciekawe nagrody (sprzęt elektroniczny). Nagrodę otrzyma także Najlepsza Szkoła – powiedział przedstawiciel AdŁ Arkadiusz Pogonowski – nauczyciel z wykształcenia i politolog.  

Szkoły, które jeszcze nie dokonały zgłoszeń, mogą to uczynić. Poznajmy historię naszego miasta.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE