Reklama

Reklama

Pożegnanie ze strażackim mundurem

Opublikowano: wt, 6 cze 2017 09:01
Autor: | Zdjęcie: Państwowa Straż Pożarna w Łukowie

Pożegnanie ze strażackim mundurem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 30 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie odbyło się pożegnanie wieloletniego dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej st. bryg. Krzysztofa Jankowskiego. Po 29 latach służby odchodzi on na zasłużoną emeryturę.

Reklama

W uroczystej zbiórce z udziałem st. bryg. Krzysztofa Jankowskiego wzięli udział przedstawiciele emerytów pożarnictwa, strażacy OSP z powiatu łukowskiego, pracownicy i szefostwo PSP w Łukowie oraz zaproszeni goście. Wieloletni dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, a ostatnio piastujący funkcję Zastępcy Komendanta PSP w Łukowie st. bryg. Krzysztof Jankowski podziękował wszystkim zebranym za współpracę, wsparcie i pomoc w trakcie pełnionej służby. W zamian usłyszał m.in. życzenia pomyślności w realizacji życiowych zamierzeń.

St. bryg. mgr inż. Krzysztof Jankowski 1 sierpnia 1988 r. rozpoczął służbę kandydacką w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. 13 maja 1993 r. po ukończeniu 5-letnich studiów magistersko-inżynierskich został promowany na pierwszy stopień oficerski podporucznika pożarnictwa. W tym samym roku - 1 sierpnia - został skierowany do pełnienia służby w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Łukowie na stanowisko dowódcy sekcji, a następnie dowódcy zmiany.

Po reorganizacji ochrony przeciwpożarowej i powstaniu powiatów z dniem 1 stycznia 1999 r. został mianowany na stanowisko dowódcy zmiany w Komendzie Powiatowej PSP w Łukowie. Następnie przez trzy miesiące zajmował stanowisko oficera w sekcji kwatermistrzowskiej. 10 września 1999 r. zostaje mianowany na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łukowie. Po siedemnastu latach służby w JRG z dniem 9 września 2016 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta PSP w Łukowie, z którego teraz przechodzi w stan spoczynku. W czasie służby był wielokrotnie odznaczany i wyróżniany.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.