Reklama

Pożary i czad

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Pożary i czad - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy zdarzenia odnotowali w zeszłym tygodniu zawodowi strażacy i jednostki OSP. Dwa wezwania dotyczyły pożarów drewnianych budynków.

Trzy jednostki gasiły pożar drewnianej konstrukcji przy ul. Farfak w Łukowie. Do zdarzenia doszło w środę 13 grudnia, a opisywaliśmy je w artykule „Poranny pożar na Farfaku".
  
Zadziałała czujka

Tego samego dnia (13.12) około godz. 15:30 w miejscowości Niedźwiadka (gm. Stanin) strażacy interweniowali przy ulatniającym się czadzie. O niebezpieczeństwie „poinformowała” mieszkańców domu wielorodzinnego zlokalizowana w łazience czujka. Strażacy z Łukowa po przybyciu na miejsce sprawdzili miernikiem obecność czadu w powietrzu, i przewietrzyli pomieszczenie. Poinformowali też domowników o konieczności uszczelnienia przewodów kominowych.

Niedzielny pożar

4 jednostki straży pożarnej interweniowały przy niedzielnym (16.12) pożarze drewnianej szopy w Trzebieszowie. Ogień objął kryty eternitem budynek przed godz. 18. Strażacy, którzy pojawili się na miejscu (2 jednostki z Łukowa i po jednej OSP z Trzebieszowa i Wierzejek) podali dwa prądy wody na płonący budynek i jeden w obronie (schłodzeniu) sąsiedniego budynku. W aparatach tlenowych wynieśli też butlę gazową, która groziła wybuchem. Następnie oddymili miejsce przy pomocy agregatu i rozebrali spaloną konstrukcję.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE