Reklama

Pożar w tartaku i cięcie samochodu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Państwowa Straż Pożarna w Łukowie

Pożar w tartaku i cięcie samochodu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad setka strażaków i ratowników oraz 26 pojazdów ratowniczych brało udział w ćwiczeniach zgrywających, które odbyły się 28 października w Gręzówce.

Ćwiczenia „Tartak 2018” odbywały się na terenie tartaku należącego do jednej z firm. Uczestniczyły w nich jednostki wchodzące w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, w tym jednostki OSP wchodzące w skład Plutonu Ratowniczego OSP Łuków Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego Lubelskiej Brygady Odwodowej. Obecni byli też ratownicy medyczni z SP ZOZ w Łukowie oraz funkcjonariusze policji.

Scenariusz wydarzeń przewidywał m.in. gaszenie symulowanego pożaru, dowożenie wody na znaczne odległości, czy organizację łączności. Strażacy współpracowali też z ratownikami medycznymi przy udzielaniu pierwszej pomocy medycznej oraz z policją przy organizacji dojazdów do miejsca akcji i objazdów w ogóle. Po zakończeniu ćwiczeń w punkcie przyjęcia sił i środków ratownicy z OSP w Gręzówce i Dąbiu przeprowadzili pokaz ratownictwa technicznego medycznego na wraku samochodu osobowego przygniecionego konarem drzewa.

Pracy sztabu akcji przyglądał się st. bryg. Szczepan Goławski, Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Obecni byli też Komendant Powiatowy st. bryg. Tomasz Majewski, Prezes Oddziału ZOSP, starosta łukowski Janusz Kozioł i wójt Gminy Łuków Mariusz Osiak. Wszyscy pozytywnie wyrażali się o ćwiczeniach i umiejętnościach ratowników.

Po zakończonych ćwiczeniach jednostkom OSP z gminy Łuków rozdano sprzęt do ratownictwa technicznego oraz ratownictwa medycznego pozyskany ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE