Reklama

Pożar w bloku wielorodzinnym. Straż pożarna na os. Sienkiewicza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik

Pożar w bloku wielorodzinnym. Straż pożarna na os. Sienkiewicza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś rano doszło do pożaru w jednym z bloków na os. Sienkiewicza. Na miejscu zjawiły się dwa zastępy straży pożarnej, które opanowały ogień. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od Czytelnika.

Do zdarzenia doszło przed godziną 9 rano w jednym z bloków wielorodzinnych przy ulicy Wołodyjowskiego. Z informacji uzyskanych od rzecznika prasowego Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie bryg. Krzysztofa Jankowskiego wynika, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Strażacy, którzy zostali wezwani na miejsce zdarzenia, zastali zadymione piwnice i klatkę schodową. Używając aparatów ochrony dróg oddechowych, zlokalizowali miejsce pożaru, którym okazała się jedna z piwnic. Doszło w niej do zwarcia instalacji elektrycznej zlokalizowanej przy wejściu do komórki, a następnie do zapłonu przedmiotów rozrzuconych na podłodze. Na szczęście nie było konieczności ewakuowania mieszkańców bloku.

Jak informuje Jankowski, pożar został ugaszony za pomocą gaśnicy proszkowej i dogaszony za pomocą wody. Następnie oddymiono piwnicę oraz klatkę i przekazano miejsce do dyspozycji administracji bloku. Działania strażaków trwały niespełna godzinę. Teraz dokładne przyczyny zdarzenia będzie wyjaśniała policja. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE