Reklama

Pożar i wybuch w Trzebieszowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Sławomir Smolak

Pożar i wybuch w Trzebieszowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płonęła szkoła, doszło do wybuchu w zakładzie produkcyjnym. Na szczęście to tylko ćwiczenia.

W środę służby ratunkowe odbyły ćwiczenia, których celem była koordynacja jednostek straży pożarnej, policji i służb medycznych. W Trzebieszowie płonął Zakład Produkcyjny J.J. Kłopotek i Szkoła Podstawowa. Na ratunek pracownikom zakładu oraz pracownikom i uczniom ruszyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz OSP w Trzebieszowie. Pojawiła się także policja i pogotowie ratunkowe. Na szczęście wszystko to były ćwiczenia.

Celem tych ćwiczeń była przede wszystkim koordynacja wielu jednostek straży pożarnych na wypadek zaistnienia pożarów zagrażających mieniu i życiu ludzkiemu. Podczas tych działań nacisk położony został na zgranie wielu jednostek i taki podział zadań, by zwiększyć skuteczność służb.

W zakładzie pieczarkarskim Jerzego i Janusza Kłopotków ćwiczenie dotyczyło akcji wybuchu pożaru w kotłowni zakładu oraz ochrony życia ludzkiego w związku z zadymieniem pomieszczeń w zakładzie. W Szkole Podstawowej ćwiczono podobne elementy. W ćwiczeniach wzięło udział 12 jednostek straży pożarnej w tym 10 z terenu gminy Trzebieszów.

Życzymy naszym strażakom jak najmniej wyjazdów i jak najwięcej ćwiczeń.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE