Reklama

Powstanie Łukowska Rada Seniorów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Powstanie Łukowska Rada Seniorów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta radni podjęli decyzję o utworzeniu Łukowskiej Rady Seniora. Jak mówi pomysłodawca jej utworzenia Ryszard Smolarz - jeśli seniorzy chcą się zrzeszać, pozwólmy im na to.

Pomysłodawcą stworzenia Łukowskiej Rady Seniora jest radny Ryszard Smolarz. Jak czytamy w uchwale, Radę powołuje się:  

W ramach utrwalenia solidarności międzypokoleniowej oraz zapewnienia większego wpływu seniorów na sprawy społeczności lokalnej.  

Utworzona wczorajszą uchwałą Rada będzie miała charakter doradczy, ale także inicjatywny. Jej kadencja będzie trwała 4 lata, a pełnione przez członków funkcje będą społeczne. Kandydatów do  Rady mogą zgłaszać środowiska senioralne. Pierwsze wybory mają się odbyć nie później niż 60 dni od dnia wejścia w życie uchwały.  

Do zadań Rady należeć będzie opiniowanie aktów prawa miejscowego dotyczących najstarszych mieszkańców miasta, inicjowanie działań na ich rzecz, a także monitorowanie potrzeb tej części społeczności Łukowa.  

W przyjętej wczoraj uchwale nie ma granic wiekowych. Jak powiedział Ryszard Smolarz – tworząc radę dla osób 60 + nie dawalibyśmy szansy pracy w Radzie tym, którzy z różnych powodów już znajdują się na emeryturze czy rencie. 

Ogłoszenie o konkursie na członków Łukowskiej Rady Seniora będzie zamieszczone na oficjalnej stronie miasta oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Łukowie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE