Reklama

Powstaje rondo w Łazach oraz fragmenty innych dróg

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Kurowski

Powstaje rondo w Łazach oraz fragmenty innych dróg - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczęły się prace nad stworzeniem ronda w Łazach i położeniem nowej nawierzchni na drodze w gminie Trzebieszów. Całkowity koszt prac wykonanych w ramach projektu to 6,8 mln zł.

Projekt prac modernizacyjnych na drogach w powiecie łukowskim zakwalifikował się do dofinansowania. Gmina Łuków, Trzebieszów i miasto Łuków dokładają środki ze swoich budżetów na zaplanowane prace. Budowa już trwa. Jej zakończenie przewidziane jest na koniec lipca.

W ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2020” powiat łukowski otrzymał dofinansowanie w wysokości niemal 2,5 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na budowę ronda w Łazach w gminie Łuków. Na tę inwestycję mieszkańcy miejscowości czekali już od dawna.


Ruszyły także prace w miejscowości Turze Rogi. Tu od ulicy Wschodniej do szkoły w Turzych Rogach powstaje nowa nawierzchnia wraz z poszerzeniem jezdni z jednej strony. Inwestycja w tym miejscu obejmie 3 km drogi.


Podobne prace wykonywane są na drodze łączącej Krynkę z Gręzówką. Nowa nawierzchnia z poszerzeniem zostanie położona na długości 3 km.


Kolejną inwestycją zaplanowaną w ramach projektu jest wykonanie nawierzchni z poszerzeniem na długości 3 km od Trzebieszowa w stronę Wierzejek.
Powiat łukowski wsparły samorządy, które skorzystają na inwestycji. Gmina Łuków dołożyła 1,2 ml zł., miasto Łuków – 350 tys, a gmina Trzebieszów - 750 tys. Koniec prac przewidywany jest na koniec lipca.   

 Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE