Reklama

Powiatowe obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Powiatowe obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rada i Zarząd Powiatu Łukowskiego zapraszają na uroczyste obchody 228 Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczną się w dniu 3 maja 2019 roku o godz. 9.00 Mszą Świętą w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie, którą uświetni Towarzystwo Muzyczne im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie. Dalsza część obchodów odbędzie się pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja w Łukowie. W programie: wystąpienia okolicznościowe, składanie wieńców i wiązanek pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja w Łukowie, oprawa muzyczna w wykonaniu Towarzystwa Muzycznego im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie.

W ramach obchodów odbędą się 26. Łukowskie Biegi Uliczne 3 Majowe pod patronatem Burmistrza oraz Rady Miasta Łuków. Rozpoczęcie biegów o godz. 11.30 ul. Zdanowskiego przy fontannie.

Na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie rozpocznie się również gra miejska „3-maj się, Konstytucjo”, przygotowana przez Hufiec ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej. Dwuosobowe zespoły będą wykonywały różne zadania, związane z historią Polski i historią lokalną oraz wiedzą obywatelską. Do udziału konieczny jest telefon komórkowy z czytnikiem kodów QR. Dla najlepszych uczestników przewidziane są nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łukowie.

Dalsza część uroczystości plenerowej na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie odbędzie się w godzinach 15.30-18.00. W programie zaplanowano artystyczny program muzyczny z udziałem Jacka Musiatowicza - utwory P.Gintrowskiego i J.Kaczmarskiego, pokaz musztry paradnej klas mundurowych Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym, prezentację stoiska 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, wystawę tematyczną Muzeum Regionalnego w Łukowie „Niepodległość harcerstwem znaczona”, podsumowanie gry terenowej ZHP Hufca Łuków oraz „Żywą lekcję historii” obejmującą prezentację broni strzeleckiej i sprzętu łącznościowego, pokaz strzelania oraz tradycyjną szermierkę mieczem sportowym.

Organizatorzy proszą mieszkańców Łukowa i Ziemi Łukowskiej o wywieszenie flag państwowych na posesjach i balkonach.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE