Reklama

Powiat wesprze wyposażenie SOR

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Powiat wesprze wyposażenie SOR - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukowska placówka zdrowia chce się ubiegać o dofinansowanie wyposażenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ze środków unijnych. 10 %, czyli kwotę wkładu własnego pokryje powiat łukowski. Decyzja zapadnie na dzisiejszej sesji Rady Powiatu.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie jest na etapie dostosowywania placówki do wymagań wyznaczonych przez Ministerstwo Zdrowia. Inwestycja wciąż jest na etapie tworzenia dokumentacji. Łukowski szpital chce jednak pozyskać 85 % dofinansowania ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, działanie 9.1. „Infrastruktura ratownictwa medycznego” na wyposażenie SOR.  

Koszt zaplanowanego przedsięwzięcia to niemal 6 mln zł. Niezbędne jest jednak posiadanie 10 % wkładu własnego. Z tego też tytułu radni na dzisiejszej sesji podejmą decyzję o zabezpieczeniu środków w budżecie na 2018 rok. Do zadania „Wyposażenie SOR w SP ZOZ w Łukowie istotnym elementem poprawy działania systemu ratownictwa medycznego w Powiecie Łukowskim” powiat dołoży 596 466 zł, co będzie stanowiło 10 % wartości projektu. 5 % wydatków kwalifikowanych, czyli 298 233 zł, ze środków własnych pokryje szpital.  

Zgodnie z regulaminem konkursu, w przypadku, gdy przewidywane rozpoczęcie realizacji projektu dotyczy kolejnego roku budżetowego, dla którego jeszcze nie została przyjęta uchwała budżetowa, potrzebna jest uchwała intencyjna – zobowiązanie do zaplanowania środków w budżecie na kolejny rok. Tak też jest w przypadku łukowskiego szpitala. 

O tym jak przebiegała dyskusja na ten temat będziemy Państwa informowali. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE