Reklama

Reklama

Powiat opolski: Komu kasa, a komu tylko kwiatek. Starosta najhojniejszy dla pedagogów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Powiat opolski: Komu kasa, a komu tylko kwiatek. Starosta najhojniejszy dla pedagogów - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyrektorom dał po cztery tysiące, ale nie wszystkim. Grosza nie żałował też burmistrz Poniatowej. Najmniej wpadło do kieszeni nauczycieli z Wilkowa, których finansowo wójt w tym roku nie rozpieścił. Bo nie mógł.

Reklama

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do podziękowania nauczycielom za trud i poświęcenie, jakie wkładają w pracę z dziećmi i młodzieżą. I jak co roku wójtowie, burmistrzowie i starosta przyznają nagrody w uznaniu za szczególne zasługi i osiągnięcia.

 

Nie ma "widzimisię"

Samorządowcy przyznają nagrody nie na podstawie własnego widzimisię. Kryteria przyznawania nagród oraz ich wysokość są narzucone odgórnie. Określają je uchwalone przez radę gminy regulaminy.

- Nauczyciele nagradzani byli na podstawie wniosków dyrektorów szkół, po zaopiniowaniu rady pedagogicznej. O przyznaniu nagród dla dyrektorów decyduje już sam burmistrz. Przyznaje je z własnej inicjatywy w oparciu o ocenę pracy – mówi Janusz Gąsior,  dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Opolu Lubelskim.

Mechanizm jest w zasadzie taki sam w każdej gminie. Każda szkoła ma fundusz nagrodowy, ale jego wysokość w każdej szkole jest inna, mimo iż stanowi go jeden procent odpisu z planowego rocznego funduszu wynagrodzeń. Im szkoła jest większa i zatrudnia więcej osób, tym fundusz nagrodowy jest pokaźniejszy. I z tego funduszu przyznawane są nagrody przez samorządowców i dyrektorów. Z tym że większą część pieniędzy rozdziela dyrektor, mniejsza pozostaje do dyspozycji włodarza gminy.

- 25 procent z ogólnej puli nagród było do rozdysponowania przez burmistrza, a 75 proc. przez dyrektorów szkół - mówi Anna Gogół, dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu do spraw Obsługi Oświaty w Poniatowej.

 

(...) więcej na temat przeczytasz w papierowym lub elektronicznym (WSPÓLNOTA OPOLSKA, nr 45/2021) wydaniu Wspólnoty.

 

Artykuł pochodzi z portalu opole.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy