Reklama

Powiat Łukowski: inwestycje w 2019 r.

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Powiat Łukowski: inwestycje w 2019 r. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 15,3 mln złotych planuje przeznaczyć na inwestycje w 2019 roku Powiat Łukowski. Na co zostaną wydane te pieniądze?

Na budżetowej sesji Rady Powiatu Łukowskiego, która odbyła się 21 grudnia, radni mogli zapoznać się z projektem budżetu na przyszły rok. Głosowanie nad uchwałą poprzedziła dyskusja i prezentacja budżetu, który opisała Skarbnik Powiatu Monika Wodyk-Netczuk.

Zobacz też: Jest budżet powiatu na 2019 rok

Nieodłączną częścią uchwały budżetowej są inwestycje. W przyszłym roku w powiecie sięgnąć one mają kwoty 15,3 mln. Za 4,6 miliona realizowane ma być zadanie „modernizacja infrastruktury kształcenia zawodowego w Powiecie Łukowskim - Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie”, a za 4,2 miliona przebudowa drogi powiatowej Sięciaszka - Czerśl. Oba te zadania finansowane będą częściowo ze środków zewnętrznych.

Powiat dalej będzie przebudowywał należące do siebie drogi (zadanie realizowane od 2018 r.), na co w przyszłorocznym budżecie zabezpieczono 2,4 mln zł. 1,4 miliona kosztował będzie w przyszłym roku program e-Geodezja. 700 tysięcy przeznaczone zostanie na budowę budynku dydaktycznego w Zespole Szkół nr 2 w Łukowie, a 550 tysięcy na wypłatę odszkodowań z tytułu budowy III etapu małej obwodnicy Łukowa.

250 tysięcy złotych kosztować będzie wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego łukowskich „Alejach”, a kolejne 200 tys. przebudowa i rozbudowa budynku warsztatowego w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim. Szkoła ta zyska też nową infrastrukturę przeciwpożarową, co kosztować ma 80 tys. zł.

Kolejne inwestycje na oświatę i opiekę społeczną to m.in. kosztująca 200 tys. zł budowa szybu platformy, rozbudowa łącznika, przystosowanie II piętra i poddasza na potrzeby Domu Dziecka oraz dostosowanie budynku internatu przy ZS w Adamowie do wymagań przeciwpożarowych. Niewiele mniej, bo 180 tys. ma wynieść przebudowa i adaptacja części pomieszczeń Pogotowia Opiekuńczego w Stoczku Łukowskim z przeznaczeniem na Internat Zespołu Szkół.

Starostwo wyda też w przyszłym roku 211 tysięcy złotych na opracowanie uproszczonych planów urządzania lasu na lata 2020-2029 lasów dla miasta i gminy Stoczek Łukowski. Za 150 tysięcy mają być wykupione akcje i udziały w PKS Łuków S.A, a 120 tysięcy zostanie wydane na kupno samochodu osobowego na potrzeby Starostwa. Pozostałe wydatki inwestycyjne to 15 tysięcy zł na kupno skanera oraz 20 tysięcy na kupno i montaż regałów półkowych. Natomiast 70 tysięcy zł ma wynieść kupno i wdrożenie systemu do obsługi posiedzeń Rady Powiatu razem z systemem konferencyjnym. Inwestycja ta oznacza, że radni powiatowi będą mogli głosować imiennie nad uchwałami w podobny sposób, jak odbywa się to obecnie na sesjach Rady Miasta w Łukowie.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE