Reklama

Powiat czeka na opinię w sprawie dyrektora

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Powiat czeka na opinię w sprawie dyrektora - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Maciej Cybulski jest dyrektorem Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej od 1 stycznia 2014 roku. Z końcem tego roku kończy się zawarta z Zarządem Powiatu Łukowskiego umowa. Władze chcą uzyskać opinię na temat dyrektora.

Wczoraj na oficjalnej stronie Starostwa Powiatowego w Łukowie pojawiła się informacja o zamiarze powierzenia stanowiska dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej obecnemu dyrektorowi - Maciejowi Cybulskiemu. Zarząd chce jednak najpierw zasięgnąć opinii stowarzyszeń zawodowych i twórczych.

Maciej Cybulski pełni swoją funkcję od 1 stycznia 2014 roku do końca grudnia 2016 roku. Zarząd chce go ponownie powołać na to stanowisko od 1 stycznia. Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz.U. z 2012 r., poz. 406, z 2014 r. poz. 423, z 2015 r. poz. 337 i 1505, z2016 r. poz. 1020), powołanie dyrektora instytucji kultury następuje po zasięgnięciu opinii związków zawodowych i twórczych właściwych ze względu na rodzaj działalności prowadzonej przez instytucję kultury.

Opinie można składać w formie pisemnej w Sekretariacie Starostwa Powiatowego w Łukowie w pokoju nr 209. Na kopercie należy zamieścić dopisek „Opinia w sprawie kandydata na stanowisko Dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej”. Opinie można składać do 16 grudnia 2016 r. do godz. 15.30 .

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE