Reklama

Reklama

POWIAT 900 metrów w Ciechominie i 3,77 km w Baczkowie!

Opublikowano: pon, 10 sie 2020 07:08
Autor:

POWIAT 900 metrów w Ciechominie i 3,77 km w Baczkowie!  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stan dwóch odcinków dróg powiatowych biegnących przez teren gminy Wola Mysłowska poprawia się dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych.

Reklama

Prace na odcinku w Baczkowie są w toku.  Plan przebudowy obejmuje m.in. mechaniczne karczowanie krzaków, podbudowę drogi, wykonanie koryta,  profilowanie i zagęszczanie koryta, profilowanie i zagęszczanie podłoża, położenie warstwy odsączającej, podbudowę  betonową. Kolejne etapy prac to skropienie emulsją asfaltową, wykonanie warstwy wyrównawczo wzmacniającej, warstwy wiążącej nawierzchni, warstwy ścieralnej, oznakowanie poziome i ustawienie znaków pionowych, uzupełnienie korpusu, wykonanie rowu i plantowanie poboczy.

 

Na odcinku w Ciechominie, gdzie prace już się zakończyły, została wykonana podbudowa, usunięte warstwy ziemi, wykonanie koryta na poszerzeniu, profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne, wykonanie warstwy odsączającej z piasku, podbudowy betonowej, robót powierzchniowych, warstwy odsączającej z piasku,  warstwy wyrównawczo – wzmacniającej, warstwy wiążącej i nawierzchni ścieralnej, wykończenie, oznakowanie poziome cienkowarstwowe, ustawienie znaków pionowych, uzupełnienie i profilowanie korpusu drogowego, obustronne wykonanie rowu, plantowanie i zagęszczenia poboczy.

 

 

Jak podkreśla wójt gminy Wola Mysłowska Kinga Szerszeń: - Odcinek w Ciechominie to bardzo ważny trakt. Wiele osób z niego korzysta jadąc do Stoczka czy do Żelechowa. Baczków to połączenie z Mazowszem, z województwem mazowieckim. Nasi mieszkańcy korzystają z tego skrótu, jadąc do Garwolina, Stoczka, Żelechowa, czy do Woli Mysłowskiej. 

Wartość prac wykonanych na odcinku w Ciechominie to 786 431,64 zł.

Wartość robót wykonywanych w Baczkowie wynosi 2 826 238,72 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +3 / -1

    To wychodzi razem 4, 67 km

    Kolejna udana inwestycja! Brawa dla Zarządu Powiatu Łukowskiego i Pani Wójt Kingi Szerszeń.