Reklama

Powalczą o grant od Tesco

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Powalczą o grant od Tesco - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa łukowskie stowarzyszenia biorą udział w akcji grantowej "Decydujesz Pomagamy" Fundacji Tesco. Czy "Kreatywnym Kobietom" i Łukowskiemu Forum Rozwoju uda się powtórzyć ubiegłoroczny sukces innej grupy z naszego miasta?

Ruszyła IV edycja programu grantowego Fundacji Tesco „Decydujesz Pomagamy”. Po ubiegłorocznym sukcesie stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa i organizacji pikniku rodzinnego „Owocowo Rowerowo”, tym razem w walce o 5 tys. zł na realizację wybranego zadania staje Stowarzyszenie „Kreatywne Kobiety” z Łukowa oraz Łukowskie Forum Rozwoju. Grupy te przez najbliższe tygodnie będą zbierać specjalne żetony, które klienci Tesco będą wrzucać do urny zlokalizowanej na terenie sklepu. Zabawę wygra ta grupa, która w przeciągu czterech tygodni uzyska najwięcej głosów.

Jakie projekty biorą udział w tegorocznej edycji programu? „Kreatywne Kobiety” pragną zorganizować targi zdrowia i urody, zaś Łukowskie Forum Rozwoju chce zakupić wybrane przez mieszkańców miasta nowe książki do miejscowej biblioteki.

Łukowskie Forum Rozwoju - CZYTANIE JEST FAJNE!

Czytanie jest ważne, niestety wiele osób nie przeczytało w ciągu ostatniego roku ani jednej książki. Ten wskaźnik nie zmienia się od lat. Łukowskie Forum Rozwoju chce zmienić te nawyki poprzez zakup nowych książek dla miejskich bibliotek. To mieszkańcy wybiorą nowe tytuły wydawnicze, które zostaną zakupione w ramach projektu. Forum chce, aby jak najwięcej osób skusiło się i odwiedziło lokalną bibliotekę.


Stowarzyszenie „Kreatywne Kobiety” - ZDROWA RODZINA

Rodzinne Targi Zdrowia i Urody to projekt skierowany do wszystkich mieszkańców Łukowa oraz Gminy Łuków. Celem przedsięwzięcia jest promocja zdrowego trybu życia, upowszechnianie badań profilaktycznych, ze szczególnym skierowaniem uwagi na potrzeby oraz problemy seniorów. Na targach będzie można skorzystać ze specjalistycznych darmowych konsultacji oraz badań. Seniorzy otrzymają darmowe "pudełko życia" ułatwiające pracę służbom ratowniczym i medycznym w momencie zagrożenia życia.

O ile zasady rywalizacji są identyczne jak w zeszłym roku, w tym zmieniają się miejsca głosowania i wygrane. Rok temu grant na realizację zadania uzyskiwała jedynie ta grupa, która wygrywała głosowanie, natomiast teraz dofinansowana zostanie też działalność pozostałych grup bądź stowarzyszeń biorących udział w akcji „Decydujesz Pomagamy”. Zdobywcy I miejsca otrzymają grant na 5 tys. zł, a grupy z II i III odpowiednio 3 i 1 tys. zł. Głosować na Łukowskie Forum Rozwoju oraz „Kreatywne Kobiety” będzie można w hipermarketach Tesco w Łukowie, Międzyrzecu Podlaskim, Radzyniu Podlaskim oraz Terespolu.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE