Reklama

Potrąciła nastolatki na pasach. Uciekła z miejsca zdarzenia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Potrąciła nastolatki na pasach. Uciekła z miejsca zdarzenia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O dużym szczęściu mogą mówić dwie nastolatki z gminy Trzebieszów. Dziewczęta zostały potrącone na przejściu dla pieszych przez kierującą peugeotem 35-latkę, która nie zainteresowała się poszkodowanymi i odjechała z miejsca zdarzenia. Gdy kobieta została zatrzymana przez policję, stwierdziła... że nastolatkom na pewno nic się nie stało.

W piątek około godz. 14 na ul. Dmocha w Łukowie miało miejsce potrącenie dwóch przechodzących przez przejście dla pieszych 17-latek. Na dziewczęta najechał niebieski Peugeot 206, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Całość nagrały kamery miejskiego monitoringu.

Policjanci, którzy podjęli interwencję, po kilkudziesięciu minutach znaleźli poszukiwanego peugeota. Okazało się, że za jego kierownicą siedziała 35-letnia łukowianka, która świadomie oddaliła się od miejsca potrącenia dwóch nastolatek. Dziewczęta na szczęście nie doznały poważnych obrażeń. Jedna z nich została zabrana karetką do szpitala, lecz po stwierdzeniu niegroźnych urazów, została ona zwolniona do domu. Z kolei sprawczyni potrącenia za swój czyn straciła prawo jazdy.

- Kobieta tłumaczyła mundurowym, że widziała we wstecznym lusterku iż po potrąceniu nastolatki zeszły na chodnik. Uznała więc, że nic im się nie stało. Nie zawróciła do nich, gdyż jak przekazała mundurowym „na pewno nie dogoniłaby ich” - komentuje tłumaczenia łukowianki Marcin Józwik z łukowskiej policji.

Rzecznik policji zwraca uwagę, że potrącenie młodych kobiet miało miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych w strefie zamieszkania. Zgodnie z przepisami, kierowcy oprócz bezwzględnego udzielania pierwszeństwa pieszym, muszą  w takich obszarach dodatkowo zdjąć nogę z gazu.

Łukowianka, która potrąciła 17-latki za swój czyn odpowie przed sądem. Za potrącenie pieszych i nieudzielenie im pomocy grozi jej wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE