Reklama

Reklama

Potężne pieniądze dla powiatu i gmin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Potężne pieniądze dla powiatu i gmin  - Zdjęcie główne

Dariusz Szustek (z lewej) i Sławomir Skwarek (z prawej) podczas wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Łukowie 1 lipca

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budują OIOM, chcą remontować ośrodek zdrowia.

Reklama

Dobre wiadomości płynął z Kancelarii Rady Ministrów. 8 grudnia rząd ogłosił które zadania dostaną wsparcie z Funduszu Inwestycji Lokalnych 

 

Powiat łukowski dostanie 12 mln zł z 14 wnioskowanych.  ramach projektu zaplanowano przebudowę i modernizacje pomieszczeń szpitala na

 

potrzeby Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii i Bloku Operacyjno-Zabiegowego w SP ZOZ w Łukowie oraz prace budowlane i modernizacyjne budynku Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Stoczku Łukowskim.

 

- Wspaniała informacja dla mieszkańców Powiatu Łukowskiego! Ponad 18 milionów na inwestycje samorządowe a w tym 12 milionów na budowę OIOM w SPZOZ w Łukowie i remont przychodni w Stoczku Łukowskim! - komentuje starosta Dariusz Szustek. 

 

 

 

Pieniądze popłynął też do gmin 

 

Stoczek Łukowski dostanie dwie dotacje.

 

W ramach pierwszej: 350 tys.zł przeprowadzony zostanie remont  Przedszkola obejmujący: termomodernizację budynku - ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie ścian na gruncie, ocieplenie stropów wewnętrznych,

 

Ponad to wymianę oświetlenia wewnętrznego na lampy LED,  montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku, remont tarasu obejmujący roboty rozbiórkowe zniszczonych elementów tarasu oraz montaż balustrad, pochwytów, wykonanie nowych nawierzchni tarasu z płytek mrozoodpornych, wymianę ogrodzeni. Całkowity koszt inwestycji to 730 tys. zł.

 

 

 

Kolejna dotacja - 200 tys zł  pójdzie na przebudowę targowiska miejskiego. Ptace obejmą  budowę: dwóch hal targowych wyposażonych w stoiska targowe, obiekty małej architektury kosze na śmieci, stojaki na rowery. Do tego projekt obejmuje oświetlenie, budynek administracyjno-sanitarny, zagospodarowanie terenu, utwardzenie nawierzchni ciągów pieszo-jezdnych, wykonanie nowych miejsc parkingowych oraz ogrodzenia. Szacowany koszt inwestycji to 1,5 mln zł. 

 

 

 

Gmina Adamów może liczyć na nieco ponad 1 mln zł.  Kasa pójdzie na budowę wodociągu.

 

 

 

Gmina Łuków. Dotacja 2 mln zł. na kanalizację. Całość zadania to ponad 11 mln zł. 

 

Serokomla może liczyć na 570 tys zł. Za w sumie blisko 800 tys  zł samorząd planuje budowę przedszkola w Krzówce. 

 

Do Stanina popłynie 1,13 mln zł. Kas pójdzie na termomodernizację szkół w Sarnowie, Zagoździu, Staninie. Cały koszt to ok. 2,6 mln zł. 

 

 

 

Trzebieszów będzie miał nowe targowisko. Dotacja rządowa to nieco ponad pół mln zł, a szacowany koszt zadania - 1,6 mln zł. 

 

I Wola Mysłowska. Tu rząd dołoży 450 tys. zł. na dokończenie kanalizacji w Wilczyskach. Cały koszt to 2,1 mln zł. 

 

 

 

W sumie do woj. lubelskiego trafi 719 zł., w tym 314  mln zł w ramach części wnioskowej. Do samorządów w całej Polsce trafi w sumie 12 mld złotych.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy