Reklama

Posypały się mandaty

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Posypały się mandaty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mandaty za przekroczenie prędkości i trzy zatrzymane prawa jazdy to efekt kontroli drogowych, które miały miejsce kilka dni temu na drodze krajowej nr 76 w kierunku Garwolina. Policjanci "suszyli" po wskazaniach z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

We wtorek 7 sierpnia łukowska drogówka była szczególnie widziana na drodze krajowej nr 76. To właśnie w pobliżu tej trasy w ostatnim czasie mieszkańcy powiatu nanosili informacje do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Sugerowali, że jeżdżący krajówką kierowcy znacznie przekraczają w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość.

Efekty kontroli drogowej to mandaty, punkty karne i trzy zatrzymane prawa jazdy. Niechlubnym rekordzistą był 34-latek z Warszawy, który w Kienkówce jechał samochodem marki Renault z prędkością 124 km/h. Uprawnienia do kierowania pojazdami odzyska on dopiero za trzy miesiące.

***

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to funkcjonująca od wielu miesięcy aplikacja, za pomocą której można przekazać informacje uwzględniające wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Każde naniesione na mapę zagrożenie jest analizowane i sprawdzane przez policjantów. Od uruchomienia tego narzędzia policjanci z powiatu łukowskiego zweryfikowali kilkaset zgłoszeń. Wiele z nich dotyczyło zagrożeń związanych z ruchem drogowym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE