Reklama

Poseł Skwarek przekonuje do „Piątki Kaczyńskiego”

Opublikowano:
Autor:

Poseł Skwarek przekonuje do „Piątki Kaczyńskiego” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć posłem jest już od pewnego czasu i regularnie występuje w przekazach medialnych, Sławomir Skwarek po raz pierwszy zaprosił wszystkie lokalne redakcje do swojego biura przy ul. Czerwonego Krzyża w Łukowie. Na konferencji prasowej parlamentarzysta zaprezentował program jego partii - "Piątkę Kaczyńskiego".

- Byłem świadkiem ogłoszenia „Piątki Kaczyńskiego” i szczególnie ucieszyłem się z wiadomości dotyczącej świadczenia 500+ na wszystkie dzieci. Zostaliśmy zobligowani, aby ta dobra wiadomość dotarła „pod strzechę”, czyli do wszystkich mieszkańców. Jak tego nie zrobić, jak poprzez zaproszenie wszystkich mediów? - mówił na spotkaniu poseł Skwarek.

„Piątka Kaczyńskiego” to pakiet socjalnych rozwiązań dla Polaków przygotowany przez rządzące w kraju Prawo i Sprawiedliwość m.in. na tegoroczne wybory parlamentarne. Choć sam prezes tej partii przyznał w jednym z wywiadów radiowych, że autorem propozycji jest środowisko partyjnie, a nie on sam, „Piątka” zaczęła być nazywana potocznie od nazwiska byłego premiera z lat 2006-2007. Na propozycję PiS-u dla Polaków składają się brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, „trzynastka” dla emerytów, obniżenie kosztów pracy, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych w małych miastach i na wsiach, a także świadczenie 500+ na pierwsze dziecko. I właśnie ta ostatnia propozycja budzi szczególne zainteresowanie pochodzącego z powiatu łukowskiego parlamentarzysty.

- Na przykładzie gminy Adamów mogę podać, że na 1228 mieszkańców do 0 do 18 roku życia świadczenie 500+ pobiera 765 osób. Teraz pozostałe rodziny i pozostałe dzieci zostaną wzmocnione tym programem - wyjaśniał na konferencji prasowej poseł Sławomir Skwarek.

- Oprócz „Piątki Kaczyńskiego”, którą nazywam programem prospołecznym, czekam też na „Piątkę Morawieckiego”, która będzie ukłonem w stronę naszych przedsiębiorców. Lokalnie będę chciał natomiast skonstruować tzw. „Piątkę Skwarka” i wkomponować się w miejscowe potrzeby. Będzie więc program „3x5” - dodał z uśmiechem parlamentarzysta.

Ważna z punktu widzenia posła z Adamowa jest też komunikacja publiczna. Według Sławomira Skwarka powiat łukowski jest w dobrym położeniu, ponieważ przedsiębiorstwo PKS S.A. w Łukowie spełnia misję łączenia mniejszych miejscowości z większymi.

- Jestem przekonany, że gdy pojawi się dopłata do tzw. „wozokilometra”, zobligujemy wtedy prezesa Tomasza Madonia do jeszcze lepszego skomunikowania powiatu. Pomysł PiS przyczyni się do poprawy komfortu życia - mówił poseł.

Obecnie funkcjonującym rozwiązaniem mogącym wpływać na kondycję finansową PKS są między innymi samorządowe dopłaty do biletów miesięcznych dla uczniów szkół. Zdaniem Sławomira Skwarka, przedsiębiorstwa komunikacyjne będą jeszcze bardziej się rozwijać i tworzyć nowe trasy, gdy otrzymają dodatkowe pieniądze rządowe. Czy taki scenariusz zostanie zrealizowany również w powiecie łukowskim?
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE