Reklama

Porozumienie szkoły z łukowską komendą podpisane

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZS w Radoryżu Smolanym

Porozumienie szkoły z łukowską komendą podpisane - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyrektor Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym i Komendant Powiatowy Policji w Łukowie podpisali porozumienie, które zwiąże obie instytucje na kolejne lata.

Siedem lat temu zostało zawarte pierwsze porozumienie pomiędzy szkołą a łukowską komendą policji. Wówczas w Radoryżu wprowadzono innowację pedagogiczną „Edukacja o Policji”. 15 marca porozumienie zostało wznowione.

Na podstawie zawartego porozumienia Komendant Powiatowy Policji w Łukowie będzie nadal obejmował patronatem działania szkoły związane z prowadzeniem innowacji pedagogicznej „Edukacja o Policji”. Innowacja ta to dla uczniów dodatkowe zajęcia. Podczas nich zdobywają wiedzę na temat historii, zadań i struktury policji, uprawnień i obowiązków policjanta, postępowania kwalifikacyjnego do służby w policji oraz ścieżek kariery zawodowej w tej formacji. Ponadto uczniowie biorą udział w zajęciach z musztry, podstaw prawoznawstwa, samoobrony i strzelania. Zajęcia prowadzą nauczyciele, którzy przez wiele lat pracowali w służbie mundurowej. Zajęcia teoretyczne wspierają policjanci Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Dodatkową korzyścią dla uczniów jest fakt, iż absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkoły, w której na podstawie zatwierdzonego programu były nauczane przedmioty związane z funkcjonowaniem policji. W procesie naboru do tej formacji właśnie z racji ukończenia tej szkoły kandydat otrzymuje 4 dodatkowe punkty. Wśród absolwentów ZS w Radoryżu Smolanym są policjanci, żołnierze i strażacy.

Aktu podpisania porozumienia dokonali: dyrektor Zespołu Szkół im. Wł. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym Marianna Brzozowska – Skwarek oraz Komendant Powiatowy Policji w Łukowie insp. Ryszard Szklarz.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE