Reklama

Poprawka do autopoprawki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: eSesja

Poprawka do autopoprawki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejscy radni będą dziś zastanawiać się nad kształtem Budżetu Miasta na 2019 rok. Okazuje się, że do autopoprawki zgłoszonej przez burmistrza Piotra Płudowskiego wpłynęła kolejna, kompromisowa, również zgłoszona przez włodarza.

Pierwszy projekt budżetu został sporządzony przez byłego burmistrza Dariusza Szustka. Gdy Piotr Płudowski wygrał wybory na to stanowisko, postanowił dokonać korekt i przesunięć w miejskich inwestycjach. Pomysły z wniesionej przez siebie autopoprawki do budżetu, burmistrz szeroko opisywał na specjalnym spotkaniu z mediami 11 grudnia. Przekonywał też radnych podczas posiedzeń komisji Rady Miasta. Więcej o autopoprawce burmistrza można przeczytać w artykule: „Płudowski przekonuje do budżetu”.

Propozycje do budżetu zgłosił m.in. radny Artur Gałach, a podczas prac na komisjach „szlifowane” były poszczególne jego elementy. Efektem tych prac jest kolejna autopoprawka Piotra Płudowskiego do budżetu, będąca kompromisem z radnymi, która wpłynęła do Biura Rady Miasta 18 grudnia.

W dokumencie tym czytamy, że biorąc pod uwagę wnioski radnych, Miasto rezygnuje z wykonania w przyszłym roku dokumentacji na budowę dróg Źródlanej, Brzozowej i Bartniej, na co Płudowski chciał zabezpieczyć w pierwszej autopoprawce 410 tys. złotych. W zamian wprowadzone zostaje nowe zadanie inwestycyjne - budowa i rozbudowa oświetlenia ulicznego na ul. Lewoncewicza, Granicznej, Tartacznej i Przemysłowej, szacowana na 177 tys. złotych. Burmistrz wycofuje się też z zaproponowanej przez siebie kwoty 500 tys. złotych na pierwsze prace, mające wdrożyć w Łukowie komunikację miejską.

- Na wnioski radnych przeprowadzona zostanie szczegółowa analiza zagadnienia jako propozycja realizacji w latach następnych. Środki te przeznacza się przede wszystkim na podwyżkę płac pracowników niepedagogicznych placówek oświatowych – czytamy w drugiej autopoprawce do budżetu na 2019 rok.

Czy nowy projekt budżetu zostanie przyjęty przez radnych? Okaże się to po godz. 13:00, gdy rozpoczną się obrady Rady Miasta.

Zobacz też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE