Reklama

Ponad 350 miejsc dla bezrobotnych i szukających szkoły

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Ponad 350 miejsc dla bezrobotnych i szukających szkoły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Hala Sportowa Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie zapełniła się we wtorek 19 marca zwiedzającymi. W miejscu tym tradycyjnie odbywały się Targi Pracy i Edukacji. Była to już ósma edycja tego wydarzenia.

W tym roku na targach pojawiło się około 50 wystawców. Dominowały branża produkcyjna, odzieżowa, choć nie brakowało też zatrudnienia w agencji reklamowej. Przedsiębiorstwa oraz placówki edukacyjne prezentowały swoją ofertę by przyciągnąć potencjalnych pracowników, osoby kształcące się, czy też... klientów.

- Na targach gościliśmy około 50 wystawców: edukacyjnych i pracodawców. Do zaoferowania było około 300 miejsc pracy - mówił dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łukowie Stanisław Puch.

Liczby „50” i „300” nie pasują w tym zestawieniu tylko pozornie. Rzecz w tym, że niektórzy pracodawcy oferowali kilkanaście miejsc pracy jednocześnie. Większość ofert dotyczyła tzw. produkcji i jak zauważył dyrektor PUP, firmy z tego typu branży cieszyły się największym zainteresowaniem wśród poszukujących zatrudnienia.

Pracodawcy oferowali zatrudnienie głównie dla osób z konkretnymi kwalifikacjami. Poszukiwani byli ludzie m.in. do pracy fizycznej, a także robotnicy drogowi, brukarze, betoniarze, lakiernicy, ślusarze, kierowcy kat. C, mechanicy maszyn, czy elektrycy. Na targach można było też znaleźć zatrudnienie w pracy za granicą, m.in. w charakterze opiekuna bądź opiekunki osób starszych w Niemczech. 

Targom towarzyszyły również zajęcia warsztatowe dla osób bezrobotnych i spotkania z doradcami Powiatowego Urzędu Pracy w Łukowie. Zdaniem Stanisława Pucha wyższa była też frekwencja, co pokazuje, że pomimo niskiego bezrobocia, wciąż należy umożliwiać spotkanie pracodawców z poszukującymi zatrudnienia.

- Są ludzie, którzy wciąż oczekują pomocy. To, że w powiecie łukowskim zarejestrowanych jest około 2 tys. osób bezrobotnych, nie zwalnia nas z bycia aktywnym w różnych formach pośrednictwa i pomocy - mówił S. Puch.

Na targach oprócz firm, swoje stoiska miały też placówki edukacyjne, szkoły średnie i uczelnie wyższe, a także miejsca kształcenia dla dorosłych. Zwiedzający mogli poznać ofertę każdej ze szkół i zadecydować, jaką ścieżkę nauki obrać w najbliższej przyszłości. Tradycyjnie zaprezentowały się też instytucje, w których można było zasięgnąć porady eksperckiej. Zainteresowanie mogli zasięgnąć informacje od przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień, Państwowej Inspekcji Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego czy Urzędu Miasta, gdzie można było pobrać deklarację CEIDG-1, umożliwiający m.in. rejestrację własnej firmy.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE