Reklama

Ponad 280 tysięcy dofinansowania

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Ponad 280 tysięcy dofinansowania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 280 tysięcy złotych przeznaczy Lokalna Grupa Działania "Razem Ku Lepszej Przyszłości" na rozwój infrastruktury i usług turystycznych na terenie powiatu łukowskiego. 11 czerwca podpisano umowy grantowe na budowę placów zabaw i siłowni zewnętrznych m.in. w Nurzynie, Gręzówce, Starych Kobiałkach czy Oszczepalinie.

11 organizacji z 8 gmin skorzysta z pomocy Lokalnej Grupy Działania „Razem Ku Lepszej Przyszłości”. 11 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Łukowie odbyło się podpisanie umów grantowych na realizację inwestycji mających zwiększyć ruch turystyczny na terenie działania LGD. Pomoc, którą udzieli Grupa to ponad 280 tysięcy złotych.

- Konkurs na realizację powyższych inwestycji ogłoszony został jesienią ubiegłego roku. Skierowany był głównie do organizacji pozarządowych nie prowadzących działalności gospodarczej i to głównie one złożyły wnioski - informuje Sylwia Romańska-Węzik, Prezes Zarządu LGD „Razem”. - Udział samorządów był w programie ograniczony, ponieważ suma kwot na operacje udzielone jednostkom sektora finansów publicznych w ramach jednego projektu grantowego nie mógł przekraczać 20% kwoty środków przyznanych na projekt - dodaje.

Z powyższych środków sfinansowana zostanie budowa siłowni zewnętrznych i parków zabaw. Nowe inwestycje powstaną w Żdżarach i Starych Kobiałkach (siłownie), Drożdżaku, Feliksinie, miejscowości Ruda, Trzebieszowie, Zastawiu (siłownie zewnętrzne i place zabaw), a także w Nurzynie, Gręzówce, Józefowie Dużym, Oszczepalinie oraz Sobiskach (place zabaw).

- Podmioty chętnie zgłaszają się po środki zewnętrzne i tak było tym razem. Większość z tych grup jest z nami od samego początku. To osoby bardzo zaangażowane w życie swoich miejscowości, którym bardzo zależy na rozwoju infrastruktury. Jak ogłosiliśmy konkurs, od razu zgłosiło się do nas 12 grup. Jedenaście z nich otrzymało dofinansowanie - mówi Kinga Szerszeń, wiceprezes LGD „Razem”.

Jedną z organizacji, która wykona plac zabaw jest Stowarzyszenie Aktywnych Trzeciak z Trzebieszowa. Anna Mościcka, prezes stowarzyszenia cieszy się, że miejscowość zyska nowe obiekty do zabawy i wypoczynku.

- Pieniądze przeznaczymy na budowę placu zabaw, który powstanie przy świetlicy wiejskiej w Trzebieszowie.
Nie będzie to duży plac, ale z pewnością wyczekiwany przez mieszkańców. Korzystać będą z niego zarówno dzieci, jak i dorośli. W planie mamy budowę m.in. huśtawek, karuzeli i tzw. „sprężynek” - mówi Anna Mościcka.

W sąsiedniej Nurzynie oprócz placu zabaw, powstanie też punkt typowo usługowy. Będzie to wypożyczalnia wędek, z których będzie można korzystać w oczku wodnym na terenie wsi.

- Zamierzamy za pozyskane pieniądze doposażyć istniejący plac zabaw. Chcemy wykonać m.in. park linowy i stworzyć wypożyczalnię wędek. Obok placu zabaw mamy altanę i sadzawkę, gdzie można łowić ryby. Bardzo się cieszymy z pozyskanych środków. Chcemy, żeby nasza wieś się rozwijała
- mówi Zenon Celiński, prezes OSP w Nurzynie.

Obiekty turystyczno-rekreacyjne powstawać mają już w tym roku. Inwestycje sfinansowane mają zostać ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE