Reklama

Ponad 130 zarejestrowanych dawców szpiku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Ponad 130 zarejestrowanych dawców szpiku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 133 osoby zarejestrowały się w bazie potencjalnych dawców szpiku w trakcie akcji zorganizowanej przez społeczność I LO w Łukowie. Przez większość dnia uczniowie zachęcali do rejestracji w bazie fundacji DKMS Polska.

Za nami Dzień Dawcy Szpiku w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Łukowie. Przez większość dnia - 25 kwietnia - w głównym holu szkoły można było zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku i komórek macierzystych. Uczniowie rozstawili też tablice z informacjami na temat rejestracji oraz korzyści, które można podarować innemu człowiekowi choremu na białaczkę lub inne nowotwory krwi.

Idea organizowania Dnia Dawcy Szpiku w Łukowie sięga 2013 roku. Początkowo wydarzenie organizowała społeczność „Kościuszki”, z czasem zaś do szlachetnej akcji włączyły się inne szkoły. Co ciekawe, są już pierwsze wymierne korzyści z dokonywanej od lat w Łukowie rejestracji. W całej historii akcji w naszym mieście, udało się już zarejestrować blisko 1000 dawców, a 10-ciu z nich uratowało komuś życie. Obecnie trwają sprawy proceduralne z ratowaniem kolejnych pięciu osób. Warto więc korzystać z możliwości rejestracji w przyszłości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE