Reklama

Pomóż Marcie w walce z chorobą. Z trudem łapie oddech

Opublikowano:
Autor:

Pomóż Marcie w walce z chorobą. Z trudem łapie oddech - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nazywam się Marta Paprocka i mieszkam w Łukowie. Jestem rodowitą łowiczanką. Choruję na mukowiscydozę, którą zdiagnozowano u mnie w 3 miesiącu życia.

Zmagam się również z cukrzycą i problemami z nerkami. Moje życie to ciągła próba sił- jeszcze jako dziecko starałam się, by dawać sobie radę. Im jestem jednak starsza tym jest Mi coraz ciężej. W dzieciństwie rzadko prosiłam o pomoc w moich zmaganiach, jednak obecnie moja tragiczna sytuacja finansowa mnie do tego zmusiła. Koszty nierefundowanego leczenia i odżywek są coraz droższe ze względu na ich narastającą ilość. Do tego dochodzą jeszcze koszty sprzętu rehabilitacyjnego i dojazdu do ośrodków medycznych, głównie Szpitala w Warszawie na ul. Płockiej. Gdy byłam młodsza, pracowałam zawodowo w sklepie przy kasie, o czym zawsze marzyłam od dzieciństwa i starałam się być bardziej samodzielna, jednak od ponad roku nie pracuję, mój stan nie pozwala podjąć pracy i moim codziennym problemem jest zastanawianie się, jak sfinansuje kolejne leki. Chciałabym móc pobawić się z moim bratankiem Tomkiem bez konieczności odmowy z powodu braku tchu i sił, spędzić czas z czwórką swojego rodzeństwa bez rozmowy o bieżących problemach. Marzę o normalnym spacerze z drugą połówką i normalniejszej codzienność. Moją pasją jest jazda na rowerze, co w moim obecnym stanie zdrowia, pozostaje poza zasięgiem. Dlatego dziękuję za każdą pomoc i każdą darowiznę, nawet najmniejszą. Pozwala mi ona odetchnąć, znów poczuć się bardziej samodzielna, jak na moim zdjęciu profilowym tej zbiórki. Chce znów czuć radość z życia, skupiać się na pasjach, być wolna przynajmniej na kilka miesięcy od trosk związanych ze sfinansowaniem mojego leczenia i skupić się na mojej walce z mukowiscydozą i moich marzeniach oraz pasjach. Aktualizacja 9 sierpień 2019
 
Drodzy darczyńcy bardzo ważna informacja ! Marta 23 sierpnia rozpocznie kwalifikacje do przeszczepu płuc w szpitalu w Szczecinie ( Specjalistyczny Szpital im. prof. Alfreda Sokołowskiego). Martę czeka podróż do Szczecina i badania, które pokażą czy w jej przypadku potwierdzą się wstępne informacje o wymaganym podwójnym przeszczepieniu. Mamy nadzieję, że Marta zostanie zakwalifikowana do przeszczepu w Szczecinie i będzie oczekiwała na  płuca od dawcy. W związku z całym procesem kwalifikacji, planowanym zabiegiem i funkcjonowaniem po nim Marta będzie musiała dysponować środkami finansowymi na leki, przejazdy i odżywki etc. Niestety ich nie posiada. Dlatego prosimy z całego serca o wsparcie dla Marty oraz kibicowanie jej w procesie kwalifikacji do przeszczepu. Wierzymy w moc waszego wsparcia i modlitwy w udany przeszczep płuc Marty oraz znalezienie dawcy. Dziękujemy za udostępnienie zbiórki i wasze darowizny.

Aktualizacja 7 listopad 2019 
Kochani Marta niestety ze względu na podejrzenie wzw nie została zakwalifikowana do przeszczepu płuc w Szczecinie. Obecnie Marta po wstępnych badaniach jest kwalifikowana do przeszczepu w Zabrzu. Sytuacja będzie jasna w najbliższym czasie. Sytuacja zdrowotna Marty jest bardzo trudna. Prosimy was o dalsze darowizny i pomoc Marcie, to dla niej bardzo ważne. Z góry dziękujemy za darowizny i udostępnienia oraz okazane serce. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE