Reklama

Pomarańczowy Dzień w „Czwórce”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Pomarańczowy Dzień w „Czwórce” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie obchodzili "Pomarańczowy Dzień". Dzieci wspólnie jadły pomarańczowe owoce i warzywa w ramach ogólnopolskiego programu "Pięć Porcji Zdrowia".

„Pomarańczowy Dzień” zorganizowano dla uczniów klas I-III pod koniec listopada. Dzieci ubierały się na pomarańczowo, przynosiły pomarańczowe owoce lub warzywa, a na lekcjach słuchały wykładów o zdrowym odżywianiu i wartościach odżywczych warzyw i owoców. Do części klas przyszła też szkolna pielęgniarka, która opowiadała o właściwym odżywianiu na jesieni. Część uczniów obejrzała prezentację dotyczącą warzyw i owoców, mogła też dowiedzieć się jak powstają soki.

Do akcji zaproszono też rodziców, którzy wspólnie z dziećmi wykonywali soki i koktajle. Uczniowie łukowskiej „Czwórki” wykonywali też plakaty propagujące jedzenie w ciągu dnia  pięciu porcji warzyw i owoców. „Pomarańczowy Dzień” zakończył się wspólnym zdjęciem wszystkich klas. Imprezę przygotował samorząd uczniowski klas I-III oraz wszyscy nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.

Informację i zdjęcia nadesłała Ewa Ścioch.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE