Reklama

Pomagają rodakom ze wschodu; Zrobili ponad 600 paczek

Opublikowano: ndz, 15 gru 2019 08:58
Autor:

Pomagają rodakom ze wschodu; Zrobili ponad 600 paczek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę 14 grudnia s sali konferencyjnej im. Jana Pawła II w Starostwie Łukowskim odbył się łukowski finał akcji charytatywnej Polacy- Rodakom.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji przekazującej tysiące paczek Polakom mieszkającym za wschodnią granicą, jest Senator Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Gogacz. Gospodarzem spotkania był starostai Dariusz Szustek. To już 20 akcja zbierania artykułów na terenie województwa lubelskiego i przekazywania paczek naszym rodakom. W tym roku przygotowano rekordową liczbę ponad 600 paczek - każda po 15-20 kg. Wszystkie trafią teraz do Polaków mieszkających na Ukrainie i Białorusi. W każdej paczce są artykuły spożywcze, pluszak, książka i to co bardzo ważne: list i opłatek.

Część artystyczną po raz kolejny zapewnił Łukowski Ośrodek Kultury. Kolędę „Cicha noc" zaśpiewała najbardziej utytułowana wokalistka Łukowskiego Ośrodka Kultury Emilka Szcześniak, wiersze „Mały ptaszek" Zbigniewa Herberta oraz „Gwiazdka" Maliny Prześlugi recytowała najbardziej utytułowana recytatorka Łukowskiego Ośrodka Kultury Julia Semczuk a kolędę „W żłobie leży" na trąbce zagrał Anton Fartushnyi.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE