Reklama

Poloneza czas zacząć!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FOTON Jarosław Nurzyński

Poloneza czas zacząć! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Styczeń to czas studniówek. Za nami pierwsze układy poloneza w łukowskich szkołach.

Za nami pierwsze tegoroczne bale maturalne, czyli tzw. studniówki. W sobotę 13 stycznia w Łukowie bawiły się dwie szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II. Zabawa od kilku lat nie odbywa się już w murach szkół, lecz w prywatnych salach. Młodzież z „Kościuszki” jak co roku świętowała 100 dni do matury w Sali Ambasador. Uczniowie IV LO natomiast bawili się w Sali Fantazja w Sięciaszce.

Zgodnie z tradycją bale maturalne rozpoczęły się od tradycyjnego poloneza z udziałem dyrekcji poszczególnych szkół, przedstawicieli Rady Rodziców i zaproszonych gości. Następnie układy taneczne zaprezentowały poszczególne klasy, które poloneza szlifowały przez ostatnie tygodnie W przypadku I LO odtańczono również walca. Później uczniowie bawili się już we własnych gronach.

W sobotę 13 stycznia studniówkę obchodzili także uczniowie Zespołu Szkół w Adamowie. Kolejne tego typu bale będą trwały przez najbliższe tygodnie. W najbliższą sobotę 20 stycznia, 100 dni do matury świętować będą uczniowie I LO (druga tura) oraz Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół nr 2 w Łukowie. Natomiast społeczność Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie oraz Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym świętować będzie studniówkę 27 stycznia.

Zdjęcia: FOTON Jarosław Nurzyński

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE