Reklama

Polityczne wsparcie w Woli Mysłowskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook

Polityczne wsparcie w Woli Mysłowskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 4 listopada w gminie Wola Mysłowska zostanie wybrany nowy wójt. O stanowisko następcy Władysława Miki walczą Zofia Mikusek z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość oraz Kinga Szerszeń (KW Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Wola Mysłowska), wspierana przez Przymierze dla Ziemi Łukowskiej. Jedną z tych osób wsparły też struktury PSL.

Przed nami druga tura wyborów samorządowych. 4 listopada o stanowisko włodarzy powalczą kandydaci w Łukowie, Wojcieszkowie, Krzywdzie i Woli Mysłowskiej. W tej ostatniej miejscowości kampania wyborcza nabiera interesujących kształtów. W Woli Mysłowskiej zmierzą się ze sobą kandydaci związani ze stronami, które zawiązały koalicję w powiecie Łukowskim.

W pierwszej turze wyborów 21 października na stanowisko wójta startowali Ryszard Konieczny (KW PSL), Zofia Mikusek (KW PiS) oraz wspierana przez Przymierze dla Ziemi Łukowskiej Kinga Szerszeń (KW Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Wola Mysłowska). Do dogrywki przeszli wiceprzewodnicząca Rady Powiatu z poparciem 45,53% oraz kandydatka PiS, której zaufało 36,72% wyborców, którzy pojawili się przy urnach. Ryszard Konieczny z KW PSL otrzymał 17,75% głosów i nie przeszedł do drugiej tury wyborów.

Kilka dni po wyborczych rozstrzygnięciach do naszej redakcji trafiło pismo ludowców, którzy zdecydowali się poprzeć kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości w II turze 4 listopada. W oświadczeniu datowanym na 24 października czytamy m.in., że R. Konieczny - kandydat partii na wójta samodzielnie i bez uzgodnienia z członkami komitetu, zdecydował się poprzeć kandydatkę wspieraną przez Przymierze dla Ziemi Łukowskiej, Kingę Szerszeń, a PSL swoje wsparcie kieruję na rzecz Zofii Mikusek z Prawa i Sprawiedliwości. Poniżej publikujemy pismo otrzymane przez nasz portal:


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE