Reklama

Policyjna akcja \"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego\"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Policyjna akcja \"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego\" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś od wczesnych godzin rannych trwa policyjna akcja \"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego\". Mundurowi ze szczególną uwagą reagują nie tylko na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów, ale dyscyplinują też kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Działania prowadzone przez policjantów mają wymiar ogólnopolski. Całość ma na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Podczas akcji policjanci będą reagowali nie tylko na niewłaściwe zachowania kierowców wobec pieszych, takie jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, omijanie innych pojazdów, które zatrzymały się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, jeżdżenie wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych, ale również będą zwracali uwagę, czy także piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Działania potrwają do godz. 22.00.

Ogólnopolska akcja ma przypomnieć niechronionym uczestnikom ruchu, by nie lekceważyli własnego bezpieczeństwa. Piesi i rowerzyści w przeciwieństwie do kierujących pojazdami pozbawieni są jakiekolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd w wielu przypadkach nie mają żadnych szans na przeżycie.

Policja prosi też o noszenie odblasków, dzięki którym jesteśmy widoczni dla kierujących. Nawet najmniejszy element odblaskowy może uratować życie.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE