Reklama

Policjantka bez prawa jazdy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin

Policjantka bez prawa jazdy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piesze patrole czekają policjantkę z powiatu łukowskiego. Kobieta kilka dni temu straciła prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Złapało ją? nowe policyjne BMW.

O tym że prawo jest równe dla wszystkich może przekonywać fakt zabrania prawa jazdy będącej po służbie policjantce. 21 stycznia w Starych Kobiałkach zatrzymana została kobieta, która przekroczyła o ponad 50 km/h dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Kobietę nagrała kamera nowego policyjnego BMW.

Zdarzenie potwierdza Marcin Józwik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie:

- Kobieta została ukarana mandatem karnym, otrzymała punkty karne i zatrzymano jej uprawnienia do kierowania pojazdami, które przesłano do właściwego względem miejsca zamieszkania Starosty - powiedział rzecznik w rozmowie z Redakcją. - Zatrzymana okazała się będącą po służbie policjantką pracującą w powiecie łukowskim - dodał.

Zatrzymanie koleżanki po fachu pokazuje, że przepisy ruchu drogowego dotyczą także policjantów. W przypadku zbyt ciężkiej nogi czy udziału w kolizjach lub wypadkach drogowych, za swoje czyny odpowiadają oni tak samo, jak inni kierowcy.

- Wobec prawa jesteśmy równi, nie zasłaniamy się swoją funkcją, ponosimy wszelkie konsekwencje naruszenia przepisów - dodał rzecznik.

Zatrzymanie policjantki miało miejsce w niedzielę 21 stycznia koło południa. Kobieta jest już kolejna osobą, którą złapało nowe policyjne BMW.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE