Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Policjanci z Łukowa zadbają o bezpieczny powrót z wakacji

wiadomosci Mundurowi będą czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu.

KPP Łuków

Opublikowano: 30 sierpnia 2020 05:14 | Aktualizacja: 30 sierpnia 2020 05:14

W uzasadnionych przypadkach, będą ręcznie kierować ruchem ruchem. Policjanci będą kontrolować prędkość pojazdów przy użyciu laserowych mierników prędkości oraz videorejestratorów zamontowanych na nieoznakowanych radiowozach. Na wyrozumiałość nie będą mogli liczyć kierowcy popełniający niebezpieczne wykroczenia, wyprzedzający w miejscach niedozwolonych, a przede wszystkim w obrębie przejść dla pieszych.

Pamiętajmy o właściwym przewożeniu dzieci w pojazdach oraz o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzą stan trzeźwości kierujących oraz ich stan psychofizyczny za pomocą przenośnych narkotesterów. Stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach również nie umknie ich uwadze.

 

Wsiadając za kierownicę bądźmy wypoczęci i róbmy przerwy w podróży. Pamiętajmy że zmęczenie może osłabiać refleks, a w skrajnych przypadkach prowadzić nawet do zaśnięcia za kierownicą.

 

Koniec wakacji oznacza że zbliża się okres jesienny. Pamiętajmy o tym, że wcześniej będzie zapadał zmrok co jest szczególnie istotne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego którymi są piesi i rowerzyści. Musimy pamiętać o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych przez osoby piesze poruszające się po zmroku, poza obszarem zabudowanym, po nieoświetlonej drodze.  Rowerzyści powinni sprawdzić sprawność oświetlenia w swoich jednośladach. Zachęcamy, aby oprócz obowiązkowego oświetlania korzystali z kamizelek odblaskowych które jeszcze bardziej poprawią ich widoczność na drodze.

 

Osoby podróżujące transportem publicznym uczulamy, aby zwracały uwagę na swój bagaż i nie pozostawiały go bez nadzoru. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju, w środkach transportu publicznego należy zasłaniać nos i usta za pomocą maseczek lub przyłbic. Takie same zasady obowiązują również w sklepach, urzędach i innych zamkniętych przestrzeniach publicznych. W obecnej sytuacji wszyscy musimy szczególnie dbać o własne zdrowie.

 

Działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty tylko wówczas jeżeli sami będziemy odpowiedzialni. Nie dawajmy przyzwolenia na brawurowe zachowania na drogach i zgłaszajmy policjantom przypadki naruszania porządku publicznego.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Xxx

    POLICJANCI JAK ZADBAJĄ O SIEBIE I SWOJE ZDROWIE PSYCHICZNE GABINET JEST OTWARTY I CZEKA NA KLIENTA. O MOJE DZIECKO DBAĆ NIE MUSZĄ A NAWET GDY GO SPOTKAŁ DRAMAT I ŚMIERĆ TO INTERWENCJA NIE JEST MI MILE WIDZIANA.. JAK ONI ZADBAJĄ O SWOJE ŚLUBNE LALE. I wezmą się za robotę bo ludzie narzekają na ich pracę.