Reklama

Policjanci z Łukowa zadbają o bezpieczny powrót z wakacji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Policjanci z Łukowa zadbają o bezpieczny powrót z wakacji - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mundurowi będą czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu.

W uzasadnionych przypadkach, będą ręcznie kierować ruchem ruchem. Policjanci będą kontrolować prędkość pojazdów przy użyciu laserowych mierników prędkości oraz videorejestratorów zamontowanych na nieoznakowanych radiowozach. Na wyrozumiałość nie będą mogli liczyć kierowcy popełniający niebezpieczne wykroczenia, wyprzedzający w miejscach niedozwolonych, a przede wszystkim w obrębie przejść dla pieszych.

Pamiętajmy o właściwym przewożeniu dzieci w pojazdach oraz o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzą stan trzeźwości kierujących oraz ich stan psychofizyczny za pomocą przenośnych narkotesterów. Stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach również nie umknie ich uwadze.

 

Wsiadając za kierownicę bądźmy wypoczęci i róbmy przerwy w podróży. Pamiętajmy że zmęczenie może osłabiać refleks, a w skrajnych przypadkach prowadzić nawet do zaśnięcia za kierownicą.

 

Koniec wakacji oznacza że zbliża się okres jesienny. Pamiętajmy o tym, że wcześniej będzie zapadał zmrok co jest szczególnie istotne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego którymi są piesi i rowerzyści. Musimy pamiętać o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych przez osoby piesze poruszające się po zmroku, poza obszarem zabudowanym, po nieoświetlonej drodze.  Rowerzyści powinni sprawdzić sprawność oświetlenia w swoich jednośladach. Zachęcamy, aby oprócz obowiązkowego oświetlania korzystali z kamizelek odblaskowych które jeszcze bardziej poprawią ich widoczność na drodze.

 

Osoby podróżujące transportem publicznym uczulamy, aby zwracały uwagę na swój bagaż i nie pozostawiały go bez nadzoru. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju, w środkach transportu publicznego należy zasłaniać nos i usta za pomocą maseczek lub przyłbic. Takie same zasady obowiązują również w sklepach, urzędach i innych zamkniętych przestrzeniach publicznych. W obecnej sytuacji wszyscy musimy szczególnie dbać o własne zdrowie.

 

Działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty tylko wówczas jeżeli sami będziemy odpowiedzialni. Nie dawajmy przyzwolenia na brawurowe zachowania na drogach i zgłaszajmy policjantom przypadki naruszania porządku publicznego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE