Reklama

Policjanci przekazali porady cyklistom z „Rowerowego Łukowa”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Łuków

  Policjanci przekazali porady cyklistom z  „Rowerowego Łukowa” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukowscy policjanci spotkali się z cyklistami z grupy "Rowerowy Łuków". Przed pierwszą wiosenną wycieczką rowerzyści wysłuchali wielu cennych rad i uwag funkcjonariuszy, dowiedzieli się w jaki sposób uniknąć zagrożeń na drodze.

Czwartek 5 kwietnia  dla policjantów z łukowskiej drogówki upłynął pod znakiem lokalnych działań pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Do grupy tej zaliczani są między innymi rowerzyści. 


Dlatego też wczoraj mundurowi spotkali się z pasjonatami wycieczek rowerowych. Okazją do tego spotkania była pierwsza wiosenna eskapada cyklistów z grupy „Rowerowy Łuków”. Policjanci przypomnieli rowerzystom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, poinformowali też o obowiązkach niechronionych uczestników ruchu drogowego.  

- Cykliści z uwagą wysłuchali wielu wskazówek i cennych rad policjantów które pozwolą im uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze. Funkcjonariusze zostali zaproszeni przez rowerzystów do aktywnego włączenia się w organizowane przez nich wycieczki. Policjanci obiecali, że już niedługo czynnie dołączą do pasjonatów wycieczek rowerowych. Stan techniczny i wyposażenie rowerów nie wzbudził jakichkolwiek zastrzeżeń mundurowych, po krótkim spotkaniu grupa kilkunastu rowerzystów odjechała na zaplanowaną wycieczkę rowerową – informuje Marcin Józwik, oficer prasowy Komendy Policji w Łukowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE