Reklama

Policja w aplikacji na komórkę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Policja w aplikacji na komórkę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komunikaty o utrudnieniach na drogach czy informacje o zaginionych osobach to jedynie część informacji, które Lubelska Policja będzie przekazywać mieszkańcom naszego województwa dzięki aplikacji BLISKO

Powiadomienia o utrudnieniach na drogach krajowych i wojewódzkich, informacje o planowanych objazdach, czy prowadzonych poszukiwaniach za osobami zaginionymi każdy mieszkaniec Lubelszczyzny już może otrzymywać na swój telefon komórkowy dzięki aplikacji BLISKO. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie przyłączyła się do ogólnopolskiego systemu SISMS, z którego korzysta blisko pół tysiąca polskich miast i gmin. Jego podstawową funkcją jest szybki i skuteczny sposób przekazywania informacji. Lubelska policja jest jednym z pierwszych garnizonów w kraju, który rozpoczął już nadawanie.

Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, większość użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system Android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone). Po zainstalowaniu aplikacji należy wpisać swoją miejscowość. Wówczas wyświetli się aktualna lista nadawców, którzy informują na danym obszarze. W naszym przypadku należy zaznaczyć Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie.

Aplikacja jest elastyczna, w każdej chwili pozwala na zmianę ustawień, zakres otrzymywanych powiadomień. Jest bardzo wygodna, ponieważ sama informuje nas o każdym nowym wpisie, podobnie jak przy dostarczeniu wiadomości SMS.

Aplikacja BLISKO stawia na użyteczne treści bez reklam, do grona jej nadawców mogą dołączyć tylko określone podmioty takie jak urzędy miast i gmin, spółki komunalne, wodociągi, ośrodki kulturalno-oświatowe i inne o charakterze użyteczności publicznej. Poza nadawcami lokalnymi użytkownik znajdzie nadawców ogólnopolskich informujących, o jakości powietrza, czy o planowanych włączeniach prądu.

Warto też przypomnieć, że policja zachęca do używania aplikacji Moja Komenda. W miejscu tym znajdziemy wszystkie informacje o danym posterunku policji, numery alarmowe czy kontakt do dzielnicowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE