Reklama

Policja ostrzega: dopalacze to śmiertelne zagrożenie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Policja ostrzega: dopalacze to śmiertelne zagrożenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie przestrzega przez procederem sprzedaży i zażywania dopalaczy. W ostatnim czasie na rynek zostały wypuszczone środki stanowiące ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.

Dopalacze to problem, który dotyka część mieszkańców miast i miejscowości. Substancje te zawierają w swym składzie substancje psychoaktywne, które zagrażają życiu i zdrowiu człowieka. Powodują w szybki i nieodwracalny sposób zmiany w organizmie, dlatego reagujmy, jeśli wiemy, że ktoś po nie sięga. Kampanię informacyjną w tym temacie rozpoczyna również Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, która prosi o przekazywanie jakichkolwiek informacji związanych ze sprzedażą bądź spożyciem tych środków.

Mundurowi przestrzegają, że producenci dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem a nie zdrowiem kupujących. Cały czas modyfikują skład chemiczny tych środków. Sprzedaż dopalaczy odbywa się najczęściej za pośrednictwem Internetu i funkcjonujących tam sklepów. Policjanci prowadząc postępowania blokują takie strony, by kolejne osoby nie były narażane na utratę życia bądź ciężki uszczerbek na zdrowiu. Ostatnio w całym kraju doszło do kilkunastu zatruć dopalaczami, wszystko wskazuje na to, że do obiegu wprowadzone zostały środki bardzo szkodliwe dla życia i zdrowia ludzkiego.

- Przestrzegamy wszystkich przed zażywaniem tych niebezpiecznych substancji. Reagujmy, jeśli w naszym towarzystwie ktoś zamierza zażyć te substancje i stanowczo odmawiajmy, gdy nas do tego namawia - informują policjanci.

- Zwracamy się także z apelem do rodziców i opiekunów by zwracali uwagę na zachowanie najbliższych, na środowisko w jakim przebywają. Wystarczy naprawdę chwila, by doszło do tragedii, ale wystarczy też jedna mądra decyzja by zapobiec nieszczęściu - dodają.

Jeśli mamy wiedzę na temat osób oferujących do sprzedaży dopalacze, poinformujmy o tym policję. Nie kupujmy i nie próbujmy zażywać jakichkolwiek substancji nieznanego pochodzenia.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE